Trwa ładowanie...
ycipk-1g36mz

Zmieńmy styl jazdy na zimowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmieńmy styl jazdy na zimowy
(zdjęcie producenta)
ycipk-1g36mz

Kierowcy muszą dostosować styl jazdy do zimowych warunków na drogach - przypomina o tym Inspekcja Transportu Drogowego.

Nawierzchnie wielu dróg są śliskie i białe. Świąteczne, policyjne statystyki są zatrważające Tylko w ciągu ostatnich trzech dni doszło do 229 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych.

- Jest kilka zasad, o których zimną na drodze należy pamiętać - podkreśla Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego. - Kierowcy muszą się przystosować, zmniejszyć prędkość, w trasie ważne są także sprawne wycieraczki, światła, dobre zimowe opony, a także płyn w spryskiwaczach - wyjaśnia Gajadhur.

ycipk-1g36mz

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Bardzo istotne jest zachowanie odpowiednio dużego odstępu od poprzedzającego pojazdu. To ważne zarówno pomiędzy samochodami osobowymi jak i ciężarowymi, gdy poprzedzający samochód gwałtownie zacznie hamować trzeba zostawić sobie dłuższą drogę na wyhamowanie. - Przed wyruszeniem w trasę należy odśnieżyć auto, dotyczy to także kierowców samochodów ciężarowych - przypomina rzecznik. Lód zalegający na dachach lub przyczepach dużych ciężarówek może być bardzo niebezpieczny. W czasie gwałtownego manewru gdy bryła lodu uderzy w inne auto, to może być przyczyną wypadku - wyjaśnia Gajadhur. Wybierając się w daleką trasę lub górzyste regiony trzeba też pamiętać o łańcuchach. Często nawet na niewielkich wzniesieniach, ale zasypanych warstwą śniegu nie da się bez nich podróżować.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

ycipk-1g36mz
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1g36mz

ycipk-1g36mz
ycipk-1g36mz