Trwa ładowanie...
d1yzmxp

Zmieńmy styl jazdy na zimowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmieńmy styl jazdy na zimowy
(zdjęcie producenta)
d1yzmxp

Kierowcy muszą dostosować styl jazdy do zimowych warunków na drogach - przypomina o tym Inspekcja Transportu Drogowego.

Nawierzchnie wielu dróg są śliskie i białe. Świąteczne, policyjne statystyki są zatrważające Tylko w ciągu ostatnich trzech dni doszło do 229 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych.

- Jest kilka zasad, o których zimną na drodze należy pamiętać - podkreśla Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego. - Kierowcy muszą się przystosować, zmniejszyć prędkość, w trasie ważne są także sprawne wycieraczki, światła, dobre zimowe opony, a także płyn w spryskiwaczach - wyjaśnia Gajadhur.

d1yzmxp

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Bardzo istotne jest zachowanie odpowiednio dużego odstępu od poprzedzającego pojazdu. To ważne zarówno pomiędzy samochodami osobowymi jak i ciężarowymi, gdy poprzedzający samochód gwałtownie zacznie hamować trzeba zostawić sobie dłuższą drogę na wyhamowanie. - Przed wyruszeniem w trasę należy odśnieżyć auto, dotyczy to także kierowców samochodów ciężarowych - przypomina rzecznik. Lód zalegający na dachach lub przyczepach dużych ciężarówek może być bardzo niebezpieczny. W czasie gwałtownego manewru gdy bryła lodu uderzy w inne auto, to może być przyczyną wypadku - wyjaśnia Gajadhur. Wybierając się w daleką trasę lub górzyste regiony trzeba też pamiętać o łańcuchach. Często nawet na niewielkich wzniesieniach, ale zasypanych warstwą śniegu nie da się bez nich podróżować.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d1yzmxp

Podziel się opinią

Share

d1yzmxp

d1yzmxp