Trwa ładowanie...

Złodzieje samochodów wracają do Polski

Share
Złodzieje samochodów wracają do Polski
Źródło: RubberBall Productions/Thinkstock
d1u5w0t

Co trzy godziny ginie w stolicy samochód. Po spadku rok temu liczba kradzieży wzrosła do lipca o 11 proc. Nadal największym powodzeniem u złodziei cieszą się auta japońskie.

Jak informuje Życie Warszawy, najczęściej samochody są kradzione na części. Policjanci obserwują też powrót z "emigracji" członków gangów m.in. z grup wołomińskich i działających w okolicach Pruszkowa. Rok, dwa lata temu wygodniej było im grasować w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii czy Austrii. Teraz niektórzy doszli do wniosku, że łatwiej można to robić u nas.

Mundurowi wzrost liczby kradzieży wiążą też z łagodną w tym roku zimą. W poprzednim sezonie auta zasypane były do połowy marca, a złodziejom nie chciało się ich odśnieżać i rozgrzewać.

d1u5w0t

Z danych Komendy Stołecznej Policji wynika, że w ciągu sześciu miesięcy tego roku z ulic Warszawy skradziono 1114 samochodów, czyli o 11 proc. więcej niż w tym samym czasie rok temu. Najwięcej zginęło na Pradze-Południe i Mokotowie, najmniej w Ursusie i Rembertowie. Najczęściej samochody znikają z niestrzeżonych parkingów.

Warszawscy policjanci podają też listę marek, których samochody najczęściej padają łupem złodziei:

1. Honda
2. Volkswagen
3. Toyota
4. Mazda
5. BMW
6. Audi
7. Opel
8. Fiat
9. Seat
10. Mercedes

sj

d1u5w0t

Podziel się opinią

Share
d1u5w0t
d1u5w0t
Więcej tematów