Trwa ładowanie...

Zbliża się rewolucja w OC

Zbliża się rewolucja w OCŹródło: Policja
d2045az
d2045az

Wkrótce łatwiej będzie naprawić auto po stłuczce z cudzej winy. Ubezpieczyciele są już prawie gotowi do uruchomienia systemu bezpośredniej likwidacji szkód (BLS) - pisze "Puls Biznesu".

Obejmujący cały rynek ubezpieczeniowy system BLS prawdopodobnie zacznie działać już w kwietniu. Taką datę podaje prezes grupy ubezpieczeniowej Uniqua Andrzej Jarczyk. Potwierdzają to ustalenia "PB" w Polskiej Izbie Ubezpieczeń (PIU), która zajmuje się BLS. - Celujemy z zakończeniem prac właśnie w kwiecień - mówi gazecie osoba zaangażowana w przygotowywanie systemu.

Ale oficjalnie PIU woli nie podawać dat. - Po zakończeniu testów wszystkich narzędzi i dopracowaniu kształtu umowy będziemy mogli podać oficjalny termin wejścia w życie BLS - ucina analityk PIU Marcin Tarczyński.

BLS to nowa usługa ubezpieczeniowa, która będzie zaszyta w polisach OC. Umożliwi klientom zgłaszanie szkód komunikacyjnych do towarzystwa, w którym mają obowiązkowe ubezpieczenie. Zakład zaś wypłaci odszkodowanie i naprawi auto, a następnie zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wydatków.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d2045az
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2045az
Więcej tematów