Trwa ładowanie...

Zabezpieczenie lakieru na zimę: techniki i ceny

d2csegy
d2csegy

Tuż przed zimą kwestia zabezpieczenia lakieru samochodu jest niezwykle aktualna. Dla części kierowców to czynność równie konieczna jak założenie odpowiednich opon przed wyjazdem na narty. Ile kosztuje profesjonalna usługa?

Wiele zależy od techniki. Najnowszych hitem jest ceramiczne zabezpieczenie lakieru. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez dwa lata, a potraktowana w ten sposób karoseria jest hydrofobowa. Lakier jest dodatkowo zabezpieczony przed promieniowaniem UV oraz chemicznymi środkami wykorzystywanymi do ochrony dróg. Niestety ta technika ma też swoją wadę. Jest nią cena - około 3 tysiące złotych. Najtańszym sposobem na zimową ochronę lakieru jest oczywiście samodzielne umycie auta i naniesienie na nie wosku. Puszka produktu dobrej jakości kosztuje kilkadziesiąt złotych. Efekt będzie jednak nieco mniej spektakularny i potrwa znacznie krócej.

Zmotoryzowani - szczególnie ci, którzy decydują się na używanie zimą felg aluminiowych - powinni pamiętać również o zabezpieczeniu tego elementu. Warto również pokryć szyby środkiem o działaniu hydrofobowym. Dzięki temu szron nie będzie tak skutecznie przyklejał się do szyb, a w konsekwencji przygotowanie auta do jazdy mroźny poranek zajmie nam mniej czasu.

Tomasz Budzik, Wirtualna Polska

d2csegy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2csegy
Więcej tematów