Trwa ładowanie...

Yamaha tymczasowo wstrzymuje produkcję w Indiach z powodu pandemii.

Indie są jednym z największych producentów i zarazem odbiorców jednośladów. Jedną z firm, która ma tam ulokowane swoje fabryki, jest Yamaha. Japoński producent poinformował, że musi wstrzymać produkcję z powodu rozwijającej się pandemii.

Share
Rok 2021 nie należy do najlepszych w historii Yamahy
Rok 2021 nie należy do najlepszych w historii YamahyŹródło: Materiały prasowe
d3ayyw0

Na początku maja 2021 roku szef europejskiego oddziału Yamahy informował o przestojach w fabrykach spowodowanym brakiem niezbędnych podzespołów. Teraz do listy problemów trzeba dopisać również wstrzymanie produkcji w Indiach opanowanych przez pandemię koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

O dziwo jednak, powodem nie są przymusowe urlopy mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na terenie zakładów, lecz konieczność wsparcia lokalnych władz w walce z pandemią. Dwie fabryki Yamahy w Indiach zmieniły się w tymczasowych dostawców tlenu i komponentów niezbędnych w zwalczaniu objawów choroby.

d3ayyw0

Wszystko to sprawia, że rok 2021 raczej nie będzie najbardziej dochodowym w historii Yamahy. Producent przewiduje opóźnienia w dostawach, które niestety nakładają się z ponadprzeciętnie wysokim popytem na motocykle. Klienci - zarówno ci z Europy, jak i z Indii - mogą spodziewać się, że ich wymarzone maszyny nie dotrą do salonów w planowanym terminie. Niestety, takie czasy i trudno za to winić samego producenta.

d3ayyw0

Podziel się opinią

Share
d3ayyw0
d3ayyw0
Więcej tematów