Trwa ładowanie...

Yamaha ma problemy z dostawami. Winny koronawirus i blokada Kanału Sueskiego

Trwająca od ponad roku pandemia oraz niedawna blokada Kanału Sueskiego przyczyniły się do opóźnień w dostawach wszelkiej maści towarów. Jedną z firm najbardziej dotkniętych tym problemem jest japońska Yamaha.

Share
Yamaha ma problemy z dostawami.
Yamaha ma problemy z dostawami.Źródło: Materiały prasowe
dao5c6g

Jeśli czekacie na upragniony motocykl z nadzieją, że już niebawem będziecie cieszyć się wiosennymi przejażdżkami, możecie być zawiedzeni. Po pierwsze dlatego, że tegoroczna aura nieprzesadnie sprzyja jednośladom. Po drugie - wiele nowych maszyn może dotrzeć do Europy z zauważalnym opóźnieniem.

Potwierdza to prezes Yamaha Motor Europe, który przyznał, że opóźnienia spowodowane skutkami pandemii koronawirusa mogą się jeszcze zwiekszyć, za sprawą niedawnej Blokady Kanału Sueskiego. Wiele komponentów i półprzewodników nie dotarło do fabryk na czas, co może znacząco wydłużyć oczekiwanie na nowe yamahy.

dao5c6g

To trudny okres dla Yamahy, która w ostatnich miesiącach odnotowała zauważalne wzrosty sprzedaży, skłaniające do zwiększenia mocy produkcyjnych, co na chwilę obecną jest - niestety - niemożliwe. Eric de Seynes z Yamaha Europe wyraził jednak nadzieję, że w drugiej połowie roku sytuacja już się ustabilizuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dao5c6g

Podziel się opinią

Share
dao5c6g
dao5c6g
Więcej tematów