Wyścig na Pikes Peak przełożony

Wyścig na Pikes Peak przełożonyŹródło: Materiały prasowe
d5oe7w0
d5oe7w0

W 2012 roku mają się odbyć jubileuszowe, 90. zawody Pikes Peak International Hill Climb. Najsłynniejszy wyścig górski na świecie jest jednak zagrożony - z powodu pożarów, które od 23 czerwca nawiedzają okoliczne lasy, zawody zostały przełożone na późniejszy termin.

Decyzja o przełożeniu (organizatorzy wykluczają odwołanie) została podjęta nie z powodu zagrożenia dla samej trasy wyścigu - ogień aktualnie oddala się od Pikes Peak - ale ze względu na zaangażowanie służb w innych miejscach. Tom Osborne, szef zawodów Pikes Peak, tłumaczył decyzję bezpieczeństwem zawodników i kibiców, którzy licznie przybywają na trasę wyścigu, aby śledzić zmagania kierowców. Wyjasnił też, że wszystkie służby powinny się teraz skoncentrować na walce z pożarem.

Pikes Peak International Hill Climb to najbardziej znany i prestiżowy wyścig górski na świecie. Startujące w nim samochody przygotowywane są specjalnie na tę okazję i często dysponują mocą około 1000 KM. W 2012 roku wystartować ma łącznie 211 zawodników w różnych klasach (zarówno samochodów jak i motocykli). Zespoły, które przybywają w okolice Colorado Springs nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale z całego świata, zostały poinformowane o przełożeniu zawodów od razu po podjęciu takiej decyzji przez dyrekcję wyścigu.

Zawody na Pikes Peak miały się odbyć 3 lipca, natomiast nowa data nie została jeszcze ustalona.