Trwa ładowanie...

Wyłudzali odszkodowania

Wyłudzali odszkodowania
d45pcyk
d45pcyk

11 osób zostało zatrzymanych w związku z wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych. To kolejne działania w ramach rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się także handlem bronią i sprzętem wyposażenia policyjnego oraz korumpowaniem policjantów i pracowników firm ubezpieczeniowych.

Funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji wpadli na trop grupy już w 2006 roku. Działała na terenie województwa śląskiego w latach 2003 – 2007. Do ostatnich zatrzymań, realizowanych przez policjantów Biura Spraw Wewnętrznych KGP wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, doszło we środę 15 października.

Zatrzymano 11 osób, wśród nich jest jeden funkcjonariusz Policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania wyłudzeń i oszustw oraz dodatkowo, niektórzy z nich, także działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a także fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi. Wyłudzenia te były związane ze zdarzeniami drogowymi, często zupełnie fikcyjnymi.

Wobec 6 podejrzanych zapadły decyzje o dozorach policyjnych i poręczeniach majątkowych. Od momentu rozpoczęcia sprawy, zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszało już 95 osób, wśród nich jest 24 funkcjonariuszy policji. Podejrzanym zarzuca się łącznie popełnienie 592 przestępstw. Kwoty łapówek, jakie podejrzani próbowali wręczyć przedstawicielom firm ubezpieczeniowych wyniosła 100 tys.

Zabezpieczono też 112 sztuk krótkiej i długiej broni palnej oraz 25 tys. sztuk różnego typu amunicji. Skonfiskowano także ok. 25 tys. sztuk różnego rodzaju sprzętu policyjnego: kabury, kamizelki kuloodporne, kaski, hełmy, pałki, latarki, lunety i lornetki.

Źródło: Policja.pl

d45pcyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45pcyk
Więcej tematów