Trwa ładowanie...
d2i0out

Wróci Mazda RX-7?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wróci Mazda RX-7?
(zdjęcie producenta)
d2i0out

Być może miłośnicy marki modlili się wystarczająco żarliwie, bo japoński producent zapowiedział, że podczas najbliższych targów motoryzacyjnych w Tokyo zaprezentuje koncepcyjne, sportowe coupe. Ta wiadomość może oznaczać, że Mazda poważnie myśli o przywróceniu do życia kultowego już modelu RX-7.

- „Wygląd sportowego prototypu, który pokażemy w Tokyo, jest bardzo nowoczesny, ale ma w sobie mnóstwo odniesień do tradycji, oddając całą historię sportowych modeli Mazdy, zaklętą w jednym samochodzie”, zakomunikowali krótko przedstawiciele koncernu, przy okazji prezentacji jednego zdjęcia, uchylającego rąbka zapowiadanej tajemnicy.

Mazda najprawdopodobniej mocno rozważa przywrócenie do swej oferty atrakcyjnego coupe, po tym jak zniknął z niej model RX-8, napędzany rotacyjnym silnikiem Wankla. Pojawiły się nawet oficjalne „przecieki”, że już trwają zaawansowane prace nad tego typu pojazdem.

d2i0out

RX-7 to sportowe coupe produkowane przez Mazdę w latach 1978- 2002, napędzane początkowo jednostką Wankla o pojemności 1146 ccm (także w wersji turbo) rozwijającą 100 lub 165 KM mocy. Trzecia i ostatnia generacja modelu wyposażana była w silnik o pojemności 1,3 l, w najmocniejszej wersji wspomagany dwiema sekwencyjnymi turbinami Hitachi, generującymi 280 KM mocy. Auto sprzedawane było przede wszystkim na rynkach azjatyckich, brytyjskim i w USA.

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out