Trwa ładowanie...
d2p7mpe

WRC: zupełnie nowy Rajd Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WRC: zupełnie nowy Rajd Polski
(PAP/Marek Wicher)
d2p7mpe

Tegoroczny Lotos Rajd Polski zapowiada się pasjonująco. Odcinki specjalne przebiegające wśród malowniczych mazurskich jezior oraz wzgórz morenowych, zostały zmienione niemal w dziewięćdziesięciu procentach w porównaniu z ubiegłoroczną edycją polskiego klasyka.

19 szutrowych odcinków specjalnych o długości blisko 325,15 kilometrów będą mieli do pokonania zawodnicy startujący w siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), czyli 72. edycji Lotos Rajdu Polski.

Uroczysty start rajdu nastąpi w czwartek, 2 lipca 2015 o godzinie 16:00 w centrum Mikołajek. Tego samego dnia o godzinie 19:05 pierwsze kilometry rywalizacji na torze Mikołajki Arena. W piątek, 3 lipca na zawodników czeka 8 odcinków specjalnych o długości 161,20 km. Kolejnych 7 oesów, ale tym razem o długości 132,25 km zostanie rozegranych w sobotę, 4 lipca.

d2p7mpe

W niedzielę, 5 lipca ostatnie trzy odcinki LOTOS 72. Rajdu Polski w tym między innymi superoes (Mikołajki Arena) oraz kończący rywalizację Power Stage z dodatkowymi punktami (3-2-1) dla trzech pierwszych zawodników. Meta rajdu o godzinie 14:00 i podobnie jak uroczysty start, w tym roku także w urokliwym centrum Mikołajek.

W porównaniu z ubiegłoroczną rundą odcinki specjalne będą przebiegać tylko na terenie Polski. Pomysł z poprzedniej edycji, aby część oesów poprowadzić przez Litwę okazał się nietrafiony. Organizatorzy wysłuchali uwag kierowców oraz załóg, wyciągnęli wnioski i zdecydowali, że tym razem rywalizacja w całości odbędzie się w Polsce.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe