Trwa ładowanie...
d1xte64

Wirtualny montaż prototypu przy pomocy gestów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirtualny montaż prototypu przy pomocy gestów
(Materiały prasowe)
d1xte64

Jeszcze przed wytworzeniem prototypu samochodu inżynierowie testują kolejne etapy montażu z wykorzystaniem trójwymiarowych projekcji. Wirtualnie montują poszczególne elementy sprawdzając, czy sposób jest możliwy do zrealizowania w praktyce. Rozwiązanie takie stosuje Audi.

Testy przeprowadzane są w przestrzeni nazwanej CAVE (Cave Automatic Virtual Environment). Na podłodze i ścianach pomieszczenia znajdują się powierzchnie do projekcji, na których za pomocą rzutnika multimedialnego można wyświetlić przestrzenne obrazy elementów montażowych. Powstaje w ten sposób rzeczywistość wirtualna, w którą konstruktorzy "zanurzają się" w okularach 3D.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Przy pomocy kontrolera zaadaptowanego z konsoli do gier, inżynierowie sterują wirtualnymi elementami montażowymi, symulując realny proces. Już wkrótce odbywać się to będzie za pomocą prostych gestów. Obecnie trwają testy tzw. Myo - znanej z wirtualnych gier opaski na ramię, służącej do sterowania gestami.

d1xte64

Myo odczytuje ruchy mięśni przedramienia i w ten sposób rozpoznaje, jak dany użytkownik porusza ramieniem i palcami. Dane o ruchach są przesyłane do komputera za pośrednictwem Bluetooth. Ten sam komputer, za pomocą działającej na podczerwień kamery zamontowanej na suficie, określa także współrzędne położenia użytkownika. Kamera to tzw. Kinect - czujnik ruchu z konsoli do gier. Aby opaska Myo nie interpretowała każdego dowolnego gestu jako sterującego, użytkownik aktywuje system stykając ze sobą kciuk i palec środkowy.

Przedstawiciele Audi podkreślają, że Myo będzie wprowadzone do procesu produkcyjnego już w najbliższych miesiącach.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d1xte64

Podziel się opinią

Share

d1xte64

d1xte64