Trwa ładowanie...
ycipk-2t1lxs

Wiosenne porządki w aucie. Czyszczenie samochodu i tapicerki

W przypadku odkurzacza domowego wygoda obsługi schodzi na drugi plan, jednak jeśli chodzi o czyszczenie ciasnych przestrzeni w aucie, jest ona kluczowa. Warto postawić na wydajny i prosty w obsłudze sprzęt, który może przydać się każdego dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania
Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania (Shutterstock.com)
ycipk-2t1lxs

Odkurzacze, z których możesz korzystać zarówno w aucie, jak i w domu nie kosztują wiele. Zwykle to koszt nie przekraczający 200-300 zł. Niewielkie i praktyczne urządzenie zbiera zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika, który można łatwo opróżnić. W przeciwieństwie do klasycznych odkurzaczy nie musisz więc martwic się wymianą worków. Wystarczy wcisnąć przycisk, wysunąć nakładkę i opróżnić ją. Sprzęt jest na tyle niewielki, że z powodzeniem możesz wozić go w schowku.

Kluczowe kryteria zakupu

ycipk-2t1lxs

W przypadku odkurzaczy ręcznych liczy się przede wszystkim moc. Im będzie wyższa tym wydajniej wyczyści powierzchnię. Z drugiej strony musisz mieć jednak na uwadze to, że mocniejsze urządzenia szybciej rozładują akumulator. Pamiętaj również, że za skutecznością odkurzacza przemawia szczelność poszczególnych komponentów. Trzeba więc zwrócić uwagę na stabilność i jakość wykonania. Dobrej jakości odkurzacz pozwoli ci wyczyścić zarówno domową, jak i samochodową tapicerkę bez większych problemów. Pozbędziesz się nie tylko kurzu, ale uporczywej sierści zwierzęcia czy okruchów.

Przed zakupem sprawdź również jakie końcówki oferuje dany model. Podstawowym wyposażeniem tego typu odkurzacza powinna być ssawka szczelinowa, która umożliwia usunięcie zanieczyszczeń z wyjątkowo trudnych miejsc. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę, która będzie w stanie usunąć większe zabrudzenia. Niektóre modele równie dobrze radzą sobie z suchymi, jak i mokrymi zabrudzeniami, co przyda się szczególnie wczesną wiosną, gdy pogoda wciąż jest kapryśna.

ycipk-2t1lxs

Jednym z istotnych parametrów każdego odkurzacza jest jakość zainstalowanych filtrów zanieczyszczeń. Najprostsze filtry tekstylne będą w stanie wychwycić większość zabrudzeń i utrzymać je w pojemniku, podczas gdy filtr HEPA przeznaczony dla alergików skutecznie usunie ponad 99,9 proc. zanieczyszczeń wliczając w to roztocza, grzyby i pył. Przy czyszczeniu dużych lub bardzo zabrudzonych powierzchni przyda się odkurzacz z dużym pojemnikiem na brud. Większy pojemnik nie wymaga tak częstego opróżniania, jednak z drugiej strony zwiększa gabaryty urządzenia, co może negatywnie odbić się na wygodzie użytkowania.

Samochodowa tapicerka potrzebuje specjalnego traktowania Shutterstock.com
Podziel się

Kabel czy akumulator

Wybierając urządzenie warto zastanowić się nad tym, w jakich warunkach chcesz z niego korzystać. Dla zawodowych kierowców, którzy po powrocie do domu nie mają czasu na odkurzenie auta jak należy przygotowano sprzęt, który mogą zabrać ze sobą w podróż. Odkurzacz zasilany za pośrednictwem zapalniczki samochodowej to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Równie dobrze możesz korzystać z niego na każdym kilkuminutowym postoju.

ycipk-2t1lxs

Osoby, które potrzebują sprzętu zarówno do czyszczenia wnętrza samochodu, jak i blatów czy półek w domu, mogą wybrać odkurzacze z akumulatorem. Można z łatwością przenosić go z pokoju do pokoju i odkurzać trudnodostępne miejsca bez wysiłku. Miej jednak na uwadze to, że urządzenia przenośne mają zwykle niewielki akumulator, który może nie wystarczyć na długotrwałą pracę. Przeważnie kilkugodzinne ładowanie starcza na 15-30 minut odkurzania.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t1lxs

ycipk-2t1lxs
ycipk-2t1lxs