Trwa ładowanie...

Wyczyścisz wnętrze samochodu jeszcze szybciej. Warto mieć odpowiedni sprzęt

Dobry kierowca zawsze znajdzie czas, by zadbać o swój wóz. Sprawdzanie stanu płynów i oleju to jedno, dla wielu osób równie ważne jest to, by auto dobrze się prezentowało. Z odpowiednim sprzętem sprzątanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Wyczyścisz wnętrze samochodu jeszcze szybciej. Warto mieć odpowiedni sprzętŹródło: Shutterstock.com
d5oe7w0
d5oe7w0

Poniżej znajdziesz kilka gadżetów, które pomogą ci szybko i dokładnie wyczyścić auto. Wiele z nich kupisz za niewielkie pieniądze, możesz wykorzystywać je nie tylko w samochodzie, ale i w domu.

Bądź bardziej mobilny

Największy problem polega na tym, że będąc w domu nie zawsze masz czas na to, by sprzątnąć samochód jak należy. Tyczy się to zwłaszcza kierowców zawodowych, którzy spędzają w wozie praktycznie całe tygodnie. Dlatego zamiast wyciągać duży i nieporęczny odkurzacz, lepiej poszukać czegoś mniejszego i bardziej poręcznego, co możesz zabrać ze sobą w podróż. Z pomocą przychodzą małe odkurzacze ręczne z akumulatorem. Możesz z nich skorzystać na każdym kilkuminutowym postoju.

Największą zaletą tego niewielkiego sprzętu jest wygoda użytkowania. Nie musisz już gimnastykować się z dużym i nieporęcznym odkurzaczem, by dotrzeć do najgłębszych zakamarków samochodu. Dzięki plastikowemu pojemnikowi, ręczne odkurzacze są również tanie w eksploatacji, nie musisz co i rusz wymieniać worków pełnych kurzu i okruchów. Wystarczy otworzyć pojemnik, wysypać zawartość do kosza i gotowe. Plastikowy zbiornik ma jeszcze jedną zasadnicza zaletę - poradzi sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi zabrudzeniami. Przyda się szczególnie zimą i wiosną, gdy na butach i wycieraczkach zalega najwięcej błota.

Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Shutterstock.com
Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Źródło: Shutterstock.com

Czystość bez kompromisów

Oczywiście mimo wygody i przyzwoitej wydajności mniejszych odkurzaczy, część woli postawić na profesjonalne rozwiązania. Za nieco większe pieniądze dostajesz większą moc i urządzenie, które z powodzeniem może zastępować twój stary, domowy odkurzacz. Dodatkowe końcówki, które pozwalają czyścić wrażliwe powierzchnie i wyciągać kurz ze szczelin, w połączeniu z elastycznym wężem, to gwarancja dokładnie wyczyszczonego samochodu.

Możesz wykorzystać go nie tylko do czyszczenia samochodu lub dywanów, ale również w pracach wokół domu. Odkurzacz sprawdzi się również jako dmuchawa do liści, wystarczy zmienić kierunek strumienia powietrza. Podobnie jak modele kompaktowe poradzi sobie z wilgotnymi zabrudzeniami. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przy czyszczeniu tego typu plam zdejmować worek filtracyjny. Po skończonym odkurzaniu można założyć go z powrotem. W innym przypadku dojdzie do uszkodzenia delikatnego filtra i jego wydajność drastycznie spadnie.

Zimą i wiosną na wycieraczkach gromadzi sie najwięcej błota Fotolia
Zimą i wiosną na wycieraczkach gromadzi sie najwięcej błota Źródło: Fotolia

Czyste jak łza

Nie wolno zapominać również o czyszczeniu szyb. Raz na jakiś czas warto przetrzeć je nie tylko z zewnątrz, ale i z wewnątrz. Inaczej nie pozbędziesz się smug i zabrudzeń, które mogą zmniejszyć widoczność podczas jazdy. Ze względu na kąt nachylenia dokonanie tego bez pomocy specjalnych środków lub urządzeń będzie bardzo trudne. Z pomocą przychodzi myjka do szyb ze zbiorniczkiem, który zbiera brudną wodę. Mycie przebiega wtedy o wiele szybciej.

Pamiętaj, że równolegle z czyszczeniem szyby należy sprawdzić stan klimatyzacji i przeprowadzić ewentualną dezynfekcję. Samochód to wizytówka kierowcy. Jeśli jest czysty i zadbany, to zarówno osoby z zewnątrz, jak i pasażerowie przychylniej patrzą na właściciela.

d5oe7w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d5oe7w0
Więcej tematów