WP

Wielki powrót Wartburga

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki powrót Wartburga
WP

Według niemieckiego "Auto Bild", równolegle z negocjacjami prowadzonymi z przedstawicielami firmy Magna oraz Fiat, Opel rozważa pomysł ponownego wypromowania na rynku marki Wartburg, będącej jedną z ikon NRD. Kusząca miałaby być cena samochodu, wynosząca od około 7 000 EUR.

(fot. Samar.pl)
Podziel się

W ten sposób Opel mógłby podążyć śladami grupy Renault, która zdecydowała się wykupić podupadłą przed laty markę Dacia, obecnie odnoszącą wielkie sukcesy nawet wśród wymagających klientów Europy Zachodniej.

WP

Samochody marki Wartburg, należące - podobnie jak Trabant - do ikon motoryzacji z czasów NRD, wytwarzane były w latach 1956-1991 w zakładach Eisenach, które obecnie dostarczają na rynek egzemplarze modelu Opel Corsa.

Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że nowy Wartburg mógłby być „odchudzoną” wersją Corsy, np. obecnie dostępnej odmiany hatchback lub, co wydaje się bardziej prawdopodobne, sedana, który w Brazylii występuje jako Chevrolet Corsa (na zdjęciu).

Źródło: /la/pl/ac/sec,4/new/52606/Powr%C3%B3t-Wartburga-.html","index":1,"recommendationType":"","cid":"AAA","csystem":"NCR","ctype":"AAA"} rel="nofollow">Samar.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP