Trwa ładowanie...

Wakacje drogie dla kierowców

Wakacje drogie dla kierowcówŹródło: PAP
d4kdpg5
d4kdpg5

Ubiegły tydzień był lekką zmianą kierunku wzrostowego na polskim rynku paliw. Ten tydzień przynosi przeciętnemu kierowcy zmiany, które go raczej nie uradują.

Prognozowana przez firmę doradczą e-petrol.pl wysokość cen detalicznych w tym tygodniu sprawdziła się. Poziomy cen zostały nieco podwyższone. W cotygodniowych notowaniach benzyna bezołowiowa 95 zdrożała o dwa grosze na litrze. Jej alternatywa - autogaz kosztuje w tym tygodniu tyle samo co przed tygodniem.

Średnie ceny detaliczne w Polsce wynoszą odpowiednio dla benzyny 95 - 4,73; 98 - 4,97; dla paliwa dieslowskiego 4,49, dla LPG zaś 2,19.

Najdroższymi województwami dla kierowców w tym tygodniu są opolskie (4,83 za litr benzyny 95) i zachodniopomorskie (4,78 za litr). Gdy chodzi o olej napędowy, najwięcej płacić trzeba w tych samych województwach, odpowiednio 4,56 i 4,55 zł za litr.

(fot. PAP/Lech Muszyński)
Źródło: (fot. PAP/Lech Muszyński)

Miasta wojewódzkie z najwyższym odnotowanym w tym tygodniu poziomem cen najpopularniejszej z benzyn to Opole i Olsztyn, gdzie litr kosztuje 4,82 i 4,83. Najtańszym spośród województw w 27. tygodniu roku było natomiast podlaskie. Tam za litr '95'; płaci się obecnie 4,60 zł.

Źródło: Samar.pl

d4kdpg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kdpg5
Więcej tematów