Trwa ładowanie...
d3vbx80

Volvo rozdaje autonomiczne samochody

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volvo rozdaje autonomiczne samochody
(fot. Daniel Czarnocki Photo)
d3vbx80

*Volvo planuje w nieodległej przyszłości wprowadzić na rynek w pełni autonomiczny samochód. W tym celu producent wystartował z programem Drive Me polegającym na rozdawaniu samochodów wybranym klientom, którzy będą testować nowe technologie i zgłaszać swoje uwagi. *

Niedawno pewna rodzina z Goteborga dostała prototypowe XC90 Drive Me, aby w warunkach codziennej eksploatacji sprawdzić działanie kilku systemów jazdy autonomicznej. Specjalnie przygotowany model różni się od standardowego SUV-a tym, że jest dodatkowo wyposażony w urządzenia monitorujące otoczenie auta. Są to m.in. kamery, radary, laserowe czujniki i system określający położenie samochodu, odległości i zachowanie innych uczestników ruchu, a także potrafi rozpoznawać znaki drogowe i dostosować styl jazdy do warunków atmosferycznych.

Dodatkowo auto ma ultradźwiękowe czujniki, które służą do wykrywania pieszych, rowerzystów oraz zwierząt znajdujących się w pobliżu. Firma Thatcham Research z Newbury zapewnia wsparcie techniczne przy projekcie samochodów autonomicznych.

d3vbx80

Program Drive Me obejmie doświadczonych kierowców, którzy będą mieli szansę zweryfikować działanie systemów. Volvo planuje rozwijać ten program nie tylko w Szwecji. W roku 2017 Drive Me ma trafić także do Wielkiej Brytanii.

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!
JT, Wirtualna Polska

d3vbx80

Podziel się opinią

Share

d3vbx80

d3vbx80