Trwa ładowanie...
d4jqz8d

Volkswagen zapowiada swojego najmniejszego SUV-a. Tak będzie wyglądał T-Roc

Volkswagen jest jednym z ostatnich producentów samochodów popularnych, którzy nie mają w swojej ofercie SUV-a segmentu B. Już niedługo się to zmieni za sprawą modelu T-Roc. Niemiecka marka właśnie opublikowała rysunek, który pokazuje, jak ma wyglądać ten samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt Volkswagena T-Roca
Projekt Volkswagena T-Roca (Materiały prasowe)
d4jqz8d

Volkswagen zapowiada, że T-Roc będzie miał wyjątkowo odważną stylistykę. Byłaby to pewna niespodzianka w przypadku niemieckiej marki, ale zaprezentowany projekt pokazuje, że coś w tym jest. Oczywiście wersja produkcyjna nieco się będzie różnić, ale można liczyć na zachowanie takich elementów jak osłona chłodnicy czy znajdujące się pod światłami wloty powietrza.

Co ciekawe, podobnie jak koncept ze zdejmowaną środkową częścią dachu, który miał premierę podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2014 r., samochód widoczny na szkicu ma tylko jedną parę drzwi. Wydaje się jednak to mało prawdopodobne w wersji produkcyjnej. Nawet wprowadzenie do oferty dwóch wersji nadwoziowych byłoby sporą niespodzianką.

Trzeba przyznać, że samochód widoczny na szkicu mocno przypomina koncept z Genewy (poniżej), który wydawał się wtedy bardzo nietypowy, jak na Volkswagena.

Volkswagen T-Roc Concept z Genewy. Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc Concept z Genewy.

Od czasu zaprezentowania konceptu minęło sporo czasu. Zapewne było to spowodowane faktem, że Volkswagen T-Roc był opracowywany razem z nowym Volkswagenem Polo i Seatem Ibizą. Za jego podstawę służy platforma MQB w wersji A0, a pod maską najprawdopodobniej montowane będą te same benzyniaki i diesle co w innych autach segmentu B niemieckiego koncernu. W opcji dostępna będzie dwusprzęgłowa skrzynia DSG i zapewne również napęd na cztery koła.

Premiera Volkswagena T-Roca będzie miała miejsce 23 sierpnia, a następnie SUV ten zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

d4jqz8d

Podziel się opinią

Share

d4jqz8d

d4jqz8d