Trwa ładowanie...
d2djz3v

Uwe Gemballa nie żyje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwe Gemballa nie żyje
(zdjęcie producenta)
d2djz3v

Po kilkumiesięcznym śledztwie policja z RPA poinformowała, iż Uwe Gemballa został zamordowany. Jako jeden z motywów podaje się porachunki mafijne.

(fot. zdjęcie producenta)

Ciało Gemballi, niemieckiego biznesmena, który zaginął na początku tego roku, zostało znalezione przez policję w RPA. Informacje te upubliczniła niemiecka prasa. Gemballa, twórca słynnego warsztatu tuningowego został najprawdopodobniej zastrzelony przez Czecha Radovana Krejcira, bądź też osoby z nim związane. Krejcir i Gemballa byli uwikłani w mafijny biznes. Współpraca trwała od 2002 roku.

d2djz3v

Policja sugeruje, iż przyjazd Gemballi do RPA w celu odbycia rozmów biznesowych mających na celu otworzenie nowego salonu tuningowego w tym kraju, w rzeczywistości był pułapką zastawioną przez mafię. Systemy monitoringu na lotnisku w RPA potwierdzają, iż Gemballa został odebrany przez białego człowieka, którego zidentyfikowano jako współpracownika Krejcira. Niedługo potem Uwe Gemballa dzwonił do swojej żony i prosił o przelanie 1 mln dolarów na jego konto. Ponieważ do transakcji nie doszło, Gemballa zginął. Śledztwo trwa.

Warsztat tuningowy Gemballi odrodził się kilka miesięcy temu z nowym zarządem i uszczuploną grupą pracowników. Póki co firma nie wystosowała żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego śmierci Gemballi.

Źródło: Moto Target

d2djz3v

Podziel się opinią

Share

d2djz3v

d2djz3v