WP

Ukryte ostrze, którym nie da się skaleczyć. Przyda się kierowcy

Zwiększony ruch na drogach i trudne warunki atmosferyczne wymagają o wiele większej ostrożności. W razie wypadku lub kolizji warto mieć przy sobie coś, co może pomóc wydostać się z rozbitego auta. Podstawa to zbijak do szyb i ostrze do cięcia pasów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nóż do cięcia pasów może się przydać
Nóż do cięcia pasów może się przydać (Youtube.com)
WP

Polecamy brelok samochodowy, który ma pomóc w razie kolizji na drodze. Niestety nie wszystkim wypadkom da się zapobiec, jednak mając go przy sobie poręczny gadżet, z wielu sytuacji wyjdziesz bez szwanku.

Nowoczesne udogodnienia

Mając do dyspozycji poręczny brelok, możesz szybko zmierzyć ciśnienie w kołach i stan zużycia bieżnika. Odpowiedni stan opon wpłynie znacznie na komfort jazdy. Działanie sprzętu jest bardzo proste, wystarczy przytknąć urządzenie do koła, a ciśnienie opony wyświetli się na cyferblacie.

WP

W przypadku mierzenia zużycia bieżnika należy wyciągnąć kolorową część obudowy, na której znajduje się specjalna miarka. Po włożeniu jej w rowek od razu zobaczysz, czy opony wytrzymają ten sezon, czy trzeba będzie jednak pomyśleć o zmianie.

Latarka i sygnał dźwiękowy

WP

To udogodnienia, które przydadzą się przede wszystkim podczas jazdy nocnej. Pomagają nie tylko znaleźć rozrzucone po samochodzie rzeczy w ciemności, ale również przydadzą się podczas wymiany bezpieczników czy nawet zmieniania kół. Latarka okaże się szczególnie pomocna na nieoświetlonych drogach, gdy nie masz przy sobie kamizelki.

Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej Youtube.com
Podziel się

Ostrze do cięcia pasów

W razie uszkodzenia pojazdu i gwałtownego szarpnięcia mechanizm blokujący pasy bezpieczeństwa może się zablokować, a tym samym uniemożliwić ci wydostanie się z auta. W takim wypadku masz dwa wyjścia. Z jednej strony możesz przeciąć pasy, a z drugiej wysunąć się z uścisku. W pierwszym przypadku nieocenioną pomocą będzie ostrze ukryte w scyzoryku.

WP

Wystarczy wysunąć kolorową część, a w powstałej szczelinie pojawi się niewielki nożyk, który skutecznie poradzi sobie z pasami bezpieczeństwa niczym zwykły nóż z kartką papieru. Dzięki niemu wyswobodzenie się z potrzasku potrwa zaledwie kilka sekund.

Zbijak do szyb

Czasem może się jednak zdarzyć tak, że w wyniku uderzenia otwarcie drzwi będzie niemożliwe. Wtedy jedyną opcją na samodzielne wydostanie się z samochodu jest wybicie jednej z szyb. Choć do tego zadania nada się właściwie każdy twardy przedmiot, taki jak gaśnica, młotek czy klucz do kół, w praktyce nie zawsze masz jeden z tych przedmiotów pod ręką.

WP

Rozwiązaniem jest zbijak do szyb wbudowany w brelok. Urządzenie jest nie tylko poręczne, ale również łatwe w użyciu. Wystarczy docisnąć wystającą część breloka do szyby - najlepiej bliżej krawędzi, gdyż na środku szyba może sprężynować – a następnie docisnąć. Brelok poradzi sobie z wzmocnioną samochodową szybą i nie jest trudny w obsłudze.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP