Trwa ładowanie...
d3e2er6

Udane testy Szczerbińskiego w serii GP3

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udane testy Szczerbińskiego w serii GP3
(Materiały prasowe)
d3e2er6

Zawodnik Verva Racing Team - Patryk Szczerbiński, udanie zakończył udział w oficjalnych testach prestiżowej serii GP3 na hiszpańskim torze Jerez. Polak zasiadł za kierownicą bolidu Marussia Manor Racing.

Szczerbiński był jednym z wyróżniających się zawodników, pokonując łącznie 122 okrążenia. W porannej sesji treningowej uzyskał swój najlepszy wynik - był 7. Jest to wynik o tyle dobry, gdyż wszyscy pozostali kierowcy w tegorocznym sezonie startowali już bolidach jednomiejscowych.

Testy składały się w sumie z czterech sesji treningowych. Pierwsza odbyła się w środę, przy chłodnych warunkach atmosferycznych i suchej nawierzchni - Szczerbiński uplasował się wtedy na 16 miejscu. Tego samego dnia podczas drugiej, popołudniowej sesji rozpadał się deszcz. Zawodnik Verva Racing Team dobrze poradził sobie w tych warunkach - dojechał do mety na 10 pozycji.

d3e2er6

Jeszcze lepiej Szczerbińskiemu poszło podczas czwartkowej, porannej sesji - 7 miejsce. Ostatni trening w bolidzie GP3, w zmiennych warunkach pogodowych, Polak zakończył na 13 pozycji.

Patryk Szczerbiński otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w testach od zespołu Marussia Manor Racing, który został utworzony przy Marussia F1 Team startującym w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Założycielem obu teamów jest John Booth. W stajni Marussia Manor Racing jeździli niegdyś między innymi Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton, którzy odnoszą obecnie ogromne sukcesy ścigając się w czołowych zespołach Formuły 1.

Dla kierowcy VERVA Racing Team, który ma za sobą udany debiut w cyklu Porsche Supercup, był to pierwszy kontakt z serią GP3.

/ll

Historia Formuły 1

d3e2er6

Podziel się opinią

Share

d3e2er6

d3e2er6