Trwa ładowanie...
d3qz357
d3qz357

Uczą kierowców poprzez muzykę i... pokazy zumby

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qz357

Muzyka i pokazy zumby promują bezpieczeństwo na radomskich drogach. Policjanci w niekonwencjonalny sposób przypominają kierowcom o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Tym razem miejscem nietypowej akcji były przejścia dla pieszych. Przebrana za starszą osobę instruktorka zumby próbowała przejść na druga stronę jezdni. Kierowca, który zatrzymał się przed pasami w nagrodę mógł obejrzeć pokaz tańca i dostawał dyplom. Dla tego, który tego nie zrobił - dziś wyjątkowo sprawa kończyła się pouczeniem.

Co do jednego wszyscy byli zgodni- takie akcje są potrzebne - tym bardziej, że ponad 30 procent ofiar wypadków drogowych to właśnie piesi. Zdaniem Jacka Mnicha, szefa mazowieckiej "drogówki", kierowcy na długo zapamiętają dzisiejszą lekcję "tańca i dobrych manier na drodze". Jak mówi każdy sposób jest dobry na to, by poprawić sytuację, a edukacja często przynosi lepsze efekty niż represje.

d3qz357

Prewencja jest też znacznie tańsza. Nie zmienia to faktu, że za stwarzanie zagrożenia, w tym za omijanie na przejściach dla pieszych, mazowieccy policjanci odebrali już prawie 800 praw jazdy. Przez dziesięć miesięcy tego roku na przejściach dla pieszych na Mazowszu zginęło 10 osób.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

Wideorejestratory samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

d3qz357

Podziel się opinią

Share

d3qz357

d3qz357