Trwa ładowanie...
d2xm75q
d2xm75q
IAR

"Trzeźwa autostrada" na A4

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xm75q

Polska policja po raz pierwszy prowadzi działania o takiej skali. Pijany kierowca nie przejedzie dziś autostradą A-4. Od wczesnych godzin rannych przy punkcie poboru opłat w Krakowie- Balicach trwa policyjna akcja „Trzeźwa autostrada”.

Na zawartość alkoholu we krwi badany jest każdy kierowca wjeżdżającego na autostradę i wyjeżdżającego z płatnego odcinka trasy. Kierowcy stojący w kolejkach do bramek badani są przez ponad 40 policjantów od 5- tej rano. Każdy z kierowców musi dmuchnąć w specjalny tester trzeźwości. Gdy na urządzeniu zapali się czerwona lampka, musi przejechać na jeden z dwóch polskich parkingów - tam policjanci badają kierowców normalnymi alkomatami. Pierwsze efekty akcji widać.

- Tylko na początku kontroli zatrzymanych zostało pięciu pijanych kierujących - mówi IAR Joanna Biel - Radwańska z małopolskiej drogówki - Zatrważające jest to, że w jednym przypadku zatrzymaliśmy kierowcę tira, który miał ponad promil alkoholu we krwi.

d2xm75q

Policyjna akcja trwa nie tylko przy punktach poboru opłat. Kontrole trzeźwości prowadzone są na samej autostradzie oraz na drogach dojazdowych. Policyjna akcja potrwa do popołudnia. Kierowcy jadący autostradą oprócz kontroli trzeźwości muszą przygotować się na kroki przy punktach poboru opłat.

tb, moto.wp.pl

Duży wybór alkomatów w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d2xm75q

Podziel się opinią

Share

d2xm75q

d2xm75q