Trwa ładowanie...

Trzeci tydzień spadków cen paliw

Wyraźny trend spadkowy na rynku detalicznym paliw utrzymuje się trzeci tydzień z rzędu. Ponownie wszystkie paliwa odnotowały obniżki cen na stacjach. Najwyraźniej potaniała popularna benzyna 95-oktanowa.

Trzeci tydzień spadków cen paliwŹródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d3cn6ir
d3cn6ir

Średnia cena benzyny 95-oktanowej znalazła się w tym tygodniu na poziomie 4,69 zł/l. Paliwo to potaniało o 4 grosze na litrze i warto wspomnieć, że miesiąc temu jego cena znajdowała się na podobnym poziomie.

Potaniała również mniej popularna benzyna 98-oktanowa. Obniżka wyniosła 2 grosze i ostatecznie cena ptego paliwa uplasowała się na poziomie 5,03 zł/l. O dwa grosze potaniał również autogaz i obecnie kosztuje średnio 2,20 zł/l.

3-groszowy spadek średniej ceny odnotował olej napędowy. Kierowcy tankujący diesla obecnie płacą przeciętnie za to paliwo 4,56 zł/l. Ostatni raz z ceną oleju na podobnym poziomie mieliśmy do czynienia w połowie grudnia 2016 roku.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średnich cen benzyny 95, diesla i LPG jest województwo świętokrzyskie. Przeciętne ceny tych paliw wyniosły tam kolejno 4,58 zł/l, 4,47 zł/l i 2,11 zł/l. Najmniej za benzynę 98-oktanową kierowcy zapłacą w Wielkopolsce, za litr średnio 4,90 zł.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

oprac. Szymon Jasina

d3cn6ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cn6ir
Więcej tematów