Trwa ładowanie...

Toyota zwiększa produkcję modelu Mirai

Toyota zwiększa produkcję modelu MiraiŹródło: zdjęcie producenta
dx6ja5q
dx6ja5q

Toyota zapowiedziała zwiększenie produkcji wodorowego modelu Mirai. Jest to spowodowane m.in. dużo wyższym od spodziewanego popytem.

Auto zadebiutowało w Japonii 15 grudnia ub. r. W pierwszym miesiącu sprzedaży zebrano 1 500 zamówień. Zwiększenie ilości wytwarzanych egzemplarzy ma też związek ze zbliżającymi się premierami w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nowy plan zakłada wyprodukowanie 2 000 sztuk w 2016 r. i 3 000 sztuk w 2017 r. Plany sprzedaży Mirai będą uzależnione od takich czynników, jak poziom rozwoju infrastruktury do tankowania wodoru, polityka energetyczna, zachęty do zakupu pojazdów ekologicznych czy też szacowane zainteresowanie klientów.

dx6ja5q

W porównaniu do poprzednich, prototypowych pojazdów wodorowych Toyoty (FCHV), pojemność zbiorników modelu Mirai wzrosła o ok. 20 proc., podczas gdy spadły zarówno ich rozmiary, jak i masa. Dodatkowe czujniki wodoru natychmiast wykrywają zagrożenie, zamykając główne zawory w zbiornikach. Zbiorniki wodoru i pozostałe elementy układu wodorowego są umieszczone poza kabiną, przez co w razie rozszczelnienia wodór z łatwością się rozprasza.

Źródło: Toyota

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj