Trwa ładowanie...
dz06f2t

Toyota zwiększa produkcję modelu Mirai

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota zwiększa produkcję modelu Mirai
(zdjęcie producenta)
dz06f2t

Toyota zapowiedziała zwiększenie produkcji wodorowego modelu Mirai. Jest to spowodowane m.in. dużo wyższym od spodziewanego popytem.

Auto zadebiutowało w Japonii 15 grudnia ub. r. W pierwszym miesiącu sprzedaży zebrano 1 500 zamówień. Zwiększenie ilości wytwarzanych egzemplarzy ma też związek ze zbliżającymi się premierami w Europie i Stanach Zjednoczonych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dz06f2t

Nowy plan zakłada wyprodukowanie 2 000 sztuk w 2016 r. i 3 000 sztuk w 2017 r. Plany sprzedaży Mirai będą uzależnione od takich czynników, jak poziom rozwoju infrastruktury do tankowania wodoru, polityka energetyczna, zachęty do zakupu pojazdów ekologicznych czy też szacowane zainteresowanie klientów.

W porównaniu do poprzednich, prototypowych pojazdów wodorowych Toyoty (FCHV), pojemność zbiorników modelu Mirai wzrosła o ok. 20 proc., podczas gdy spadły zarówno ich rozmiary, jak i masa. Dodatkowe czujniki wodoru natychmiast wykrywają zagrożenie, zamykając główne zawory w zbiornikach. Zbiorniki wodoru i pozostałe elementy układu wodorowego są umieszczone poza kabiną, przez co w razie rozszczelnienia wodór z łatwością się rozprasza.

Źródło: Toyota

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t