Trwa ładowanie...

Toyota Prius samochodem przyszłości

Toyota Prius samochodem przyszłościŹródło: zdjęcie producenta
d42rjeo
d42rjeo

Toyota Prius zdobyła drugie miejsce w zestawieniu na "Samochód przyszłości" w konkursie ADAC Golden Angel Awards 2012. To kolejny sukces po ubiegłorocznym pierwszym miejscu Toyoty Auris Hybrid w tej samej kategorii, potwierdzający uznanie dla napędu Toyota Hybrid Synergy Drive.

Nominacje do nagród Golden Angel - przyznawanych co roku przez ADAC, największy w Niemczech automobilklub - mogą otrzymać samochody osobowe dostępne obecnie na rynku niemieckim. Zwycięzców konkursu wybierają specjaliści ADAC w oparciu o wpływ pojazdu na środowisko, bezpieczeństwo, funkcjonalność i koszt (zarówno cenę zakupu, jak i koszty posiadania).

Tegoroczna nagroda Golden Angel dla Toyoty Prius jest szczególnie warta odnotowania, ze względu na 15. rocznicę wprowadzenia przez Toyotę pierwszego na świecie w pełni hybrydowego pojazdu produkowanego masowo - obecnie dostępna jest trzecia generacja tego modelu.

Nowy Prius, dostępny w pierwszym kwartale bieżącego roku, pozostaje modelem o najniższej emisji CO2 w tym segmencie - 89 g CO2 na kilometr, będąc jednocześnie pojazdem bardzo oszczędnym, zużywającym zaledwie 3,9 l benzyny na 100 km.

d42rjeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rjeo
Więcej tematów