Trwa ładowanie...
d2wm9f5

Toyota gotowa do Rajdu Dakar 2017

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota gotowa do Rajdu Dakar 2017
(Materiały prasowe)
d2wm9f5

2 stycznia ruszy Rajd Dakar 2017, w którym wystartuje 491 zawodników z całego świata. Przygotowania do tej imprezy zakończyły już zespoły Toyoty.

Rajd zostanie rozegrany w wielu kategoriach, obejmujących ciężarówki, samochody, motocykle, quady i lekkie samochody z napędem na cztery koła. Załogi będą musiały zmierzyć się z bardzo różnymi warunkami, od mroźnych, górskich terenów na dużych wysokościach, po upalne, pełne kurzu pustkowia. Najbliższy Dakar rozpocznie się w Asuncion 2 stycznia, a skończy w Buenos Aires 14 stycznia. Trasa przebiega przez Paragwaj, Argentynę i Boliwię.

Swoje plany na Rajd Dakar przedstawiła Toyota. Zespół Toyota Gazoo Racing South Africa wystawi dwie załogi za kierownicą Hiluxów 4x4. W pierwszym zasiądzie aktualny zwycięzca Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych Nasser Al-Attiyah z pilotem Matthieu Baumelem, a w drugim duet Giniel de Billiers/Dirk von Zitzewitz. Kolejny zespół to Team Land Cruiser Toyota Auto Body. Dwa egzemplarze terenówki otrzymały przeprojektowane zawieszenie z przodu i z tyłu oraz pracujący na biodieslu silnik V8. W Land Cruiserach ścigać się będą załogi Christian Lavieille/Jean-Pierre Garcin oraz Akira Miura/Laurent Lichtleuchter.

d2wm9f5

Autem japońskiego koncernu wystartuje również prywatny Team Toyota PRB. Ronan Chabot i Gilles Pillot wezmą udział w Dakarze tym samym Hiluxem, co przed rokiem. Francuski zespół bierze udział w najsłynniejszym rajdzie terenowym świata od 2003 r., wygrywając trzykrotnie kategorię aut z napędem 4x2 (2012, 2013 i 2015 r.).

Źródło: Mototarget.pl

ll/Wirtualna Polska

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5