Trwa ładowanie...
d1psmbz

Tablice rejestracyjne za fortunę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablice rejestracyjne za fortunę
(Twitter)
d1psmbz

Dubajski biznesmen hinduskiego pochodzenia - Balwinder Sahni zapłacił 9 mln dolarów za tablicę rejestracyjną do swojego rolls royce'a. To nie pierwszy wydatek pana Sahni na podobny cel. Wcale też nie jest rekordowy.

Hindus uważa się za "prostego człowieka", a numer 5 przynosi mu szczęście. Płacąc fortunę za ten gadżet, chciał odwdzięczyć się rządowi Dubaju za to, że nie ma tam podatków od dochodów osobistych. Hindus jest deweloperem, a akurat ta branża ma się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich doskonale. Numer 5 wylicytował na aukcji prowadzonej przez rząd. Nie po raz pierwszy wystartował do licytacji, bo poprzednio wydał 6,7 mln dolarów za numer 9. Nie były to zresztą kwoty rekordowe, chociaż robią wrażenie. Najwięcej, bo 14 mln dolarów, zapłacił w 2008 roku biznesmen z Abu Zabi. Tyle że ten upolował numer 1.

- Wierzę, że dobrocią trzeba się dzielić. Dla mnie jest to coś w rodzaju publicznej służby dla państwa. *Dubaj *dał mi już tyle - tłumaczył Sahni swoją decyzję.

d1psmbz

Dzięki takim aukcjom biznesmen stał się w Dubaju bardzo popularny. Deweloper narzeka teraz, że nie może spokojnie przejść ulicą, bo wszyscy chcą robić sobie z nim zdjęcia. Nie brakuje jednak i krytyków, którzy uważają, że wydając w końcu ciężko zarobione pieniądze, wyrzuca je potem bez sensu.

[ #Dubai ]( https://twitter.com/hashtag/Dubai?src=hash ) D5 number plate sold to Balwinder Sahani for Dh33 million at car plate auction in [ #UAE ]( https://twitter.com/hashtag/UAE?src=hash ) [ @7DAYSUAE ]( https://twitter.com/7DAYSUAE ) [ pic.twitter.com/58pNxkL68A ]( https://t.co/58pNxkL68A )

— Shoshana Kedem (@B_shosh) [ October 8, 2016 ]( https://twitter.com/B_shosh/status/784776704212475904 )

Władze Dubaju, znając możliwości i ekstrawagancje finansowe swoich obywateli, organizują takie aukcje co roku, a cena wywoławcza zaczyna się od miliona drahm. Pojawił się też rynek wtórny, gdzie ceny są jeszcze wyższe. Jest również *portal *numbers.ae, założony przez Abdulkerima Arsanowa i jego brata, na którym sprzedający mogą się skontaktować z chętnymi do kupienia tablic z wyjątkowymi numerami. Za tablicę z numerem dwucyfrowym ostatnio zapłacono tam 735 tys. dol.

Bracia Arsanowie założyli portal po tym, jak bezskutecznie starali się sprzedać tablicez wyjątkowymi numerami na wolnym rynku. Twierdzą, że na razie nic na tym nie zarabiają, ale zamierzają rozszerzyć biznes na Wielką Brytanię i Rosję.

d1psmbz

Numbers.ae zyskał jednak ogromną popularność po aukcji wygranej przez Sahniego. Strona padła w chwili, kiedy jednocześnie chciało się tam zalogować 8 tys. chętnych. A sam Sahni, który ma już w swym garażu 6 rolls royce'ów i zamówione dwa kolejne mówi:
- Pracuję tak ciężko, że od czasu do czasu sprawiam sobie przyjemność.

Danuta Walewska/oprac. BC/wp.moto.pl

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1psmbz

d1psmbz
d1psmbz