Trwa ładowanie...
d1zagr2
Moto Target
Fascynacje

Szybszy niż słowo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szybszy niż słowo
d1zagr2

Amerykański producent wyczynowych wersji samochodów Saleen oraz filia firmy SMS oficjalnie zaprezentowały nową linię pojazdów opartych o Dodge’a Challengera R/T 2009.

W gamie znajdą się dwa modele, Challenger SMS 570 i SMS 570X, które uzyskały certyfikaty dopuszczające do ruchu ulicznego i wszelkie wymagane pozwolenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż pod ich maskami pracuje doładowany silnik V8 5.7L Hemi o mocy odpowiednio 500 i 700 KM! Co więcej, samochody zostaną objęte pełną gwarancją producenta, a zamówienia będą przyjmowane przez oficjalną sieć sprzedaży Dodge w Stanach Zjednoczonych. Ceny rozpoczynają się od 60 tys. dolarów (wersja 570); za model 570X trzeba będzie zapłacić o 10 tys. dolarów więcej.

Oprócz modyfikacji jednostki napędowej, wersje 570 i 570X otrzymały nowe zawieszenie, wzmocniony układ hamulcowy oraz wyczynowe opony. Z zewnątrz, samochody z linii nazwanej Signature Series wyróżniać się będą specjalnym pakietem ospoilerowania oraz ogromnymi, 20-calowymi obręczami ze stopów lekkich. W środku natomiast producent umieścił dwukolorową skórzaną tapicerkę oraz nowe wskaźniki w desce rozdzielczej.

d1zagr2

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * Kolejnym projektem firmy SMS będzie samochód oparty o podzespoły Forda Mustanga 2010 oraz supersportowa wersja Chevroleta Camaro 2010.

Źródło: Moto Target

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1zagr2

d1zagr2
d1zagr2