ycipk-27en5x
Moto Target
Fascynacje

Szybszy niż słowo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szybszy niż słowo
ycipk-27en5x

Amerykański producent wyczynowych wersji samochodów Saleen oraz filia firmy SMS oficjalnie zaprezentowały nową linię pojazdów opartych o Dodge’a Challengera R/T 2009.

W gamie znajdą się dwa modele, Challenger SMS 570 i SMS 570X, które uzyskały certyfikaty dopuszczające do ruchu ulicznego i wszelkie wymagane pozwolenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż pod ich maskami pracuje doładowany silnik V8 5.7L Hemi o mocy odpowiednio 500 i 700 KM! Co więcej, samochody zostaną objęte pełną gwarancją producenta, a zamówienia będą przyjmowane przez oficjalną sieć sprzedaży Dodge w Stanach Zjednoczonych. Ceny rozpoczynają się od 60 tys. dolarów (wersja 570); za model 570X trzeba będzie zapłacić o 10 tys. dolarów więcej.

Oprócz modyfikacji jednostki napędowej, wersje 570 i 570X otrzymały nowe zawieszenie, wzmocniony układ hamulcowy oraz wyczynowe opony. Z zewnątrz, samochody z linii nazwanej Signature Series wyróżniać się będą specjalnym pakietem ospoilerowania oraz ogromnymi, 20-calowymi obręczami ze stopów lekkich. W środku natomiast producent umieścił dwukolorową skórzaną tapicerkę oraz nowe wskaźniki w desce rozdzielczej.

ycipk-27en5x

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * Kolejnym projektem firmy SMS będzie samochód oparty o podzespoły Forda Mustanga 2010 oraz supersportowa wersja Chevroleta Camaro 2010.

Źródło: Moto Target

Polub WP Moto
ycipk-27en5x
ycipk-27en5x