Trwa ładowanie...
d2vkw9o
Szeryfowie drogowi nie tylko w Polsce – wideo
szeryf drogowy
Jakub Tujaka

Szeryfowie drogowi nie tylko w Polsce – wideo

Do tej pory myśleliśmy, że szeryfowie drogowi to zjawisko występujące tylko w Polsce. Jednak film nagrany na jednej z niemieckich autostrad jest dowodem, że u naszych zachodnich sąsiadów takie zjawisko również występuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vkw9o

Drogowi szeryfowie pojawili się w Polsce w momencie powstania pierwszych dróg wielopasmowych. Różne akcje edukacyjne i znaki sugerujące metodę jazdy na suwak ewidentnie zawodzą, a kierowcy blokujący przejazd po wolnym pasie ruchu są często bohaterami filmów publikowanych w sieci.

Od około 4 lat policja cyklicznie przeprowadza akcje polegające na karaniu drogowych szeryfów. Zaleca się używanie dwóch pasów, a wyrazem uprzejmości i wysokiej kultury osobistej jest wpuszczenia co drugiego auta w miejscu redukowania się dwóch pasów w jeden.

d2vkw9o

*Za blokowanie pasa ruchu na „szeryfa” grozi mandat 500 zł i dwa punkty karne. *

W mojej ocenie, blokowanie im przejazdu powodowało znacznie większe zagrożenie, niż przejazd pasem awaryjnym, ponieważ wcześniej zjeżdżając z autostrady auta te realnie zmniejszały korek, a zator na całej szerokości jezdni uniemożliwiał przejazd komukolwiek.

Mniej więcej w połowie filmu widać, jak jeden z kierowców przebija się środkowym pasem i wyprzedza blokujące auto, więc okazuje się, że można bez agresji poradzić sobie z szeryfem.

Powyższy materiał publikujemy w celach edukacyjnych. Nie ponosimy odpowiedzialności za zawartość nagrania, a także nie pochwalamy żadnych form agresywnego zachowania.

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o