ycipk-14ku53

Szalejesz na motorze? Będziesz warzywem!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szalejesz na motorze? Będziesz warzywem!
ycipk-14ku53

"Idzie wiosna, będą warzywa" - to nie reklama pobliskiego zieleniaka, ale szokująca akcja policji - pisze "Dziennik.pl". Billboardy, przestrzegające motocyklistów przed brawurową jazdą staną przy wszystkich ruchliwych trasach w Polsce.

(fot. Fot. PAP/Piotr Polak)
Podziel się

"Jeśli przy prędkości 200 km/h kichniesz, przejedziesz z zamkniętymi oczami dystans 100 metrów" - to niektóre hasła, które pojawiają się niebawem w ramach policyjnej akcji "Użyj wyobraźni" na 300 billboardach. Inny plakat pokazuje zająca stojącego na drodze z perspektywy kierowcy motocykla, a napis tuż nad nim głosi: "Przy prędkości 250 km/h uderzy Ciebie z siłą przedmiotu ważącego 125 kg." Plakaty mają być przestrogą dla motocyklistów, którzy zdaniem policji jeżdżą zbyt brawurowo - informuje "Dziennik".

ycipk-14ku53

* FOTOPRZESTROGA DLA MOTOCYKLISTÓW * "Te hasła mają przede wszystkim prowokować do myślenia. Może i są szokujące, ale chodzi o to, by wzbudzały refleksje i dyskusje" - mówi „Dziennikowi” Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Z roku na rok rośnie ilość wypadków, spowodowanych przez motocyklistów. W zeszłym roku uczestniczyli oni w 2880 wypadkach. Zginęły w nich 184 osoby, a 1312 zostało rannych. Tylko w tym roku od początku marca do 13 kwietnia śmierć w wypadkach poniosło 25 motocyklistów.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14ku53

ycipk-14ku53
ycipk-14ku53