Trwa ładowanie...

System parkingowy w komórce

System parkingowy w komórce
d45pcyk
d45pcyk

W stolicy uruchomiono system powiadomień parkingowych przez SMS, informuje "Życie Warszawy". Zainteresowani będą informowani o wprowadzeniu czasowych zakazów postoju lub zatrzymywania się na niektórych ulicach w mieście.

Aby otrzymywać informacje z miasta, trzeba zarejestrować się na stronie parkowaniesms.um.warszawa.pl., wpisać numer swojej komórki, adres e-mail oraz wybrać trzy ulice, na których najczęściej parkujemy samochody.

Po kilku minutach przyjdzie potwierdzenie ze specjalnym kodem. Należy go wprowadzić na stronie i już będziemy z kilkudniowym wyprzedzeniem dostawać SMS-y i e-maile miasta o zmianie w organizacji ruchu. Za SMS będzie płacić miasto. Koszt jednego to 8,54 gr z VAT.

Pozwoli to uniknąć odholowania samochodu, co dużo kosztuje kierowcę. Teraz płaci on 360 zł plus 20 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju. Z danych straży wynika, że w tym roku usunięto 180 aut właśnie z powodu czasowego zakazu parkowania.

To nie pierwsze SMS-y dla kierowców wprowadzone przez ratusz. Wiadomości na komórkę dostają od roku ci, którzy chcą wiedzieć o remontach dróg.

Nad wprowadzeniem podobnego systemu zastanawiają się inne duże miasta, np. Wrocław.

lop

d45pcyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45pcyk
Więcej tematów