Trwa ładowanie...

Suzuki Baleno: akcja przywoławcza

Share
Suzuki Baleno: akcja przywoławcza
Źródło: zdjęcie producenta
d1xtb4w

*Japończycy od lat słyną z produkcji prostych, ale też mało kłopotliwych samochodów miejskich. Nawet mistrzom od czasu do czasu zdarza się jednak wpadka. *

Suzuki poinformowało, że w części egzemplarzy modelu Baleno zamontowano moduł sterowania poduszkami powietrznymi z niewłaściwym oprogramowaniem. Podczas zapalania lub gaszenia samochodu moduł może ulec uszkodzeniu, co zostanie kierowcy zakomunikowane przez odpowiednią kontrolkę w sekcji zegarów. Jazda samochodem z zapaloną kontrolką niesie ze sobą spore ryzyko. W razie wypadku poduszka powietrzna może nie zadziałać.

Na polskim rynku akcją przywoławczą objęto 524 pojazdy. Właściciele tych egzemplarzy Baleno zostaną poinformowani o wadzie i zaproszeni do autoryzowanego serwisu na darmowe usunięcie usterki.

d1xtb4w

* Te miejskie auta są najbardziej oszczędne. Wyniki prawdziwych testów *

Baleno to model segmentu B, który imponuje przestronnością wnętrza i sporym bagażnikiem. Dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo, zawodem może być jednak wynik japońskiego modelu uzyskany w testach zderzeniowych Euro NCAP. Trzy gwiazdki to nieco za mało jak na oczekiwania współczesnego klienta. Trzeba jednak przyznać, ze głównym powodem tak słabego wyniku była niska nota za systemy aktywnego bezpieczeństwa. Jeśli więc ktoś nie ufa technice, samochód może okazać się całkiem niezłą propozycją.

Źródło: UOKiK

Tomasz Budzik

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d1xtb4w

Podziel się opinią

Share
d1xtb4w
d1xtb4w
Więcej tematów