Trwa ładowanie...

Suzuki Baleno: akcja przywoławcza

Suzuki Baleno: akcja przywoławczaŹródło: zdjęcie producenta
d8w3428
d8w3428

Japończycy od lat słyną z produkcji prostych, ale też mało kłopotliwych samochodów miejskich. Nawet mistrzom od czasu do czasu zdarza się jednak wpadka.

Suzuki poinformowało, że w części egzemplarzy modelu Baleno zamontowano moduł sterowania poduszkami powietrznymi z niewłaściwym oprogramowaniem. Podczas zapalania lub gaszenia samochodu moduł może ulec uszkodzeniu, co zostanie kierowcy zakomunikowane przez odpowiednią kontrolkę w sekcji zegarów. Jazda samochodem z zapaloną kontrolką niesie ze sobą spore ryzyko. W razie wypadku poduszka powietrzna może nie zadziałać.

Na polskim rynku akcją przywoławczą objęto 524 pojazdy. Właściciele tych egzemplarzy Baleno zostaną poinformowani o wadzie i zaproszeni do autoryzowanego serwisu na darmowe usunięcie usterki.

Baleno to model segmentu B, który imponuje przestronnością wnętrza i sporym bagażnikiem. Dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo, zawodem może być jednak wynik japońskiego modelu uzyskany w testach zderzeniowych Euro NCAP. Trzy gwiazdki to nieco za mało jak na oczekiwania współczesnego klienta. Trzeba jednak przyznać, ze głównym powodem tak słabego wyniku była niska nota za systemy aktywnego bezpieczeństwa. Jeśli więc ktoś nie ufa technice, samochód może okazać się całkiem niezłą propozycją.

Źródło: UOKiK

Tomasz Budzik

d8w3428
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8w3428
Więcej tematów