Trwa ładowanie...
d45hlo9

Super Corvette Dziewulskiego wystąpi na Rage-Revolution

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Super Corvette Dziewulskiego wystąpi na Rage-Revolution
(Marek Wieliński)
d45hlo9

W czwartek rusza premierowa impreza klubu Elite Circle. Na poznańskim torze Przeźmierowo zobaczymy ponad 20 supersamochodów.

Na szczególną uwagę zasługuje specjalnie zmodyfikowana Corvetta ZR1 Pratt-Miller, której właścicielem jest Jerzy Dziewulski. Pod maską auta pracuje 6,2-litrowy silnik V-8 Supercharger, generujący 725 KM mocy oraz 734 Nm momentu.

Samochód jest całkowicie wykonany z włókna węglowego, budowany jako pojazd testowy do 24-godzinnych wyścigów American Le Man Series. Jego osiągi to przyspieszenie do "setki" w 3,2 s oraz prędkość maksymalna 360 km/h.

d45hlo9

Corvette byłego antyterrorysty i polityka posiada unikatowe w skali światowej wykorzystanie w części podwozia wypełnienia prasowanym drewnem Balsa, które jest uznawane za najlżejszy naturalny materiał świata.

Poza tym na imprezie będzie można zobaczyć w akcji Lamborghini Gallardo LP-570-4 Superleggera, czy Mercedesa SL 65 AMG Black Series.

Całość aktywności na torze poprowadzi Maciej Polody. Poza częścią w Przeźmierowie kolejnych emocji będzie można doświadczyć na torze kartingowym Racing Arena w Toruniu oraz na wodach Zatoki Gdańskiej. Impreza zakończy się 11 sierpnia.

/ll

d45hlo9

Porsche 911 - Fascynacja. Mit. Elegancja

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d45hlo9

d45hlo9
d45hlo9