Trwa ładowanie...
d1rsomh

Sprawdź stan swoich opon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawdź stan swoich opon
(Materiały prasowe)
d1rsomh

W sobotę 26 października rozpoczyna się ogólnopolska akcja "Ciśnienie pod kontrolą". Na 30 stacjach Statoil, zlokalizowanych we wszystkich województwach kraju, będzie można zbadać swoje opony pod okiem ekspertów.

Organizowana przez Michelin i Statoil Fuel&Retail inicjatywa obejmuje pomiary ciśnienia, głębokości bieżnika oraz porady dotyczące prawidłowej eksploatacji ogumienia. Jest to już 9. edycja akcji, której celem jest wzrost świadomości polskich kierowców odnośnie znaczenia prawidłowego ciśnienia w oponach dla bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy. Badania będzie można przeprowadzić w dniach 26-30 października w godzinach 11:00 - 20:00

Warto podkreślić, że według badań od 2005 r. świadomość ta wzrosła o 20 proc., jednak nadal połowa kierowców sprawdza poziom ciśnienia w oponach rzadziej niż raz w miesiącu. Organizatorzy liczą, że akcja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach podczas Wszystkich Świętych, gdy Polacy masowo ruszają, by odwiedzić cmentarze. W tym roku "Ciśnienie pod kontrolą" ma szerszy zasięg i do jej partnerów dołączyły firmy Euromaster oraz Oponeo.pl. Honorowy patronat objęły Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Warszawie i w Olsztynie.

d1rsomh

Specjaliści podkreślają, że niewłaściwe ciśnienie w oponach wpływa na bezpieczeństwo jazdy (zmniejsza przyczepność i wydłuża drogę hamowania), trwałość opony (skraca okres użytkowania opony o jeden sezon) oraz ekonomię i ekologię jazdy (nieprawidłowo napompowana opona zwiększa zużycie paliwa o ok. 0,3 l/100 km). - Poziom ciśnienia powinien być dostosowany do zaleceń producenta auta oraz aktualnego obciążenia pojazdu. Dokładne wartości można sprawdzić w swoim aucie szukając informacji np. na klapce wlewu paliwa, w schowku lub na słupku przy drzwiach kierowcy - mówi Filip Fischer z Oponeo.pl

Ciśnienie w oponach należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu oraz przed każdą dalszą podróżą. Kontrolę należy przeprowadzić "na zimno" - najwcześniej godzinę po zatrzymaniu samochodu lub po przejechaniu do 3 km przy niewielkiej szybkości. W przypadku badania opon rozgrzanych do zalecanej wartości trzeba dodać 0,2 bara.

Źródło: Michelin

ll/moto.wp.pl

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d1rsomh

Podziel się opinią

Share

d1rsomh

d1rsomh