Trwa ładowanie...
d2j668q
Wiadomości

Solaris pokaże nowe autobusy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solaris pokaże nowe autobusy
(zdjęcie producenta)
d2j668q

Podczas wystawy w belgijskim Kortrijk polski producent autobusów pokaże dwie nowości. Zmodernizowane pojazdy Solaris Urbino 12 electric oraz Urbino 12 LE zostały skonstruowane z myślą o obsłudze ruchu miejskiego.

Solaris Urbino 12 electric to, jak sama nazwa wskazuje, w pełni elektryczny pojazd, najbardziej zaawansowany w gamie polskiego producenta. Dwunastometrowy autobus został wyposażony w napęd elektryczny dostarczany przez firmę ZF. Silniki są tu zespolone z osią, co ułatwia racjonalne wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu. Baterie o pojemności 240 kWh umieszczono z tyłu autobusu. Opcjonalnie autobus można wyposażyć w pantograf, umożliwiający ładowanie baterii za pomocą rozwieszonej nad jezdnią infrastruktury. Pojazd posiada również tradycyjne gniazdko. Zmodernizowane Urbino 12 electric jest lżejsze od swojego poprzednika o kilkadziesiąt kilogramów.

Obniżenie wagi jest również jedną z głównych zmian w przypadku przeprojektowanego Urbino 12 LE. Niskopodłogowy pojazd przeznaczony jest do realizowania połączeń podmiejskich. W pojeździe zastosowano nową ramę, która umożliwiła powiększenie przestrzeni dla pasażerów. Autobus wyposażony jest w silnik spełniający wyśrubowaną normę czystości spalin Euro 6.

d2j668q

Podczas trwających od 16 do 21 października targów w Kortrijk Solaris pokaże również koncepcyjny autobus o długości około 10 metrów. W przygotowaniu jest również Solaris Urbino 12 CNG na gaz ziemny oraz nowa wersja Trollino 12.

tb/sj, moto.wp.pl

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d2j668q

Podziel się opinią

Share

d2j668q

d2j668q