Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Smartfon rozpozna znaki drogowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smartfon rozpozna znaki drogowe
(zdjęcie producenta)
d2qxx9o

Stworzona przez inżynierów Bosch aplikacja myDriveAssist rozpoznaje znaki drogowe oraz rejestruje i przetwarza inne ważne dla pojazdu informacje. Dane są gromadzone w smartfonie podczas jazdy, a następnie analizowane przez centralny serwer i ponownie udostępniane użytkownikom.

Aplikacja wykorzystuje do rozpoznawania znaków kamerę w smartfonie. Podczas jazdy program rejestruje i rozpoznaje znaki zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości oraz znaki uchylające działanie zakazów lub ograniczeń. Aplikacja myDriveAssist ostrzega także kierowcę wizualnie i akustycznie o przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Rozpoznane przez aplikację znaki drogowe mogą zostać wykorzystane także do aktualizacji cyfrowej mapy znajdującej się na serwerze centralnym. Zarówno znaki rozpoznane przez kamerę, jak i ich pozycja ustalona za pomocą odbiornika GPS są zgłaszane anonimowo serwerowi centralnemu. Można powiedzieć, że serwer „obserwuje” drogi „oczami” wielu pojazdów.

d2qxx9o

Gromadzone przez użytkowników informacje są przenoszone na cyfrową mapę. Znaki ograniczenia prędkości są automatycznie udostępniane innym użytkownikom dróg. Kierowcy nie są zdani wyłącznie na samodzielnie zauważone znaki drogowe, lecz mają dostęp do stale aktualizowanych informacji w całym kraju.

Aplikacja myDriveAssist jest bezpłatna i można pobrać w sklepach App Store oraz Google Play Store.

Źródło: Mototarget
tb/

Duży wybór akcesoriów do przewozu bagażu. Kliknij i zobacz oferty!

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o