Trwa ładowanie...
d49hebu

Skodami Yeti przez Namibię

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skodami Yeti przez Namibię
(WP.PL)
d49hebu

Pięć dni trwała wyprawa siedmiu Skód Yeti po drogach i bezdrożach Namibii. W tym pustynnym kraju, na powierzchni większej od Niemiec łatwiej spotkać guźca, niż człowieka. Większość dróg ma kamienistą, nieutwardzoną nawierzchnię. Asfaltowymi szlakami połączono tylko największe miasta. Pomimo pokonania ok. 1500 km po wybojach, stan techniczny zawieszeń i układów napędowych nie uległ pogorszeniu, co dobrze świadczy o jakości tego produktu. Poddały się jednak szyby, które pękały od uderzeń kamieni. Pomimo to udało się dotrzeć do celu i przemierzyć najciekawsze rejony Namibii.

Zamontowano wytrzymałą płytę ochraniającą silnik i inne podzespoły narażone na kontakt z podłożem, a do bagażnika dachowego przytwierdzono koło zapasowe - w standardowej konfiguracji w bagażniku znajdziemy zestaw naprawczy. Dodatkowo w pojazdach pojawiły się CB-radia gwarantujące stałą łączność w zasięgu kilkunastu kilometrów. Ku naszemu zdziwieniu, reszta elementów pozostała seryjna. Nastawy zawieszenia, prześwit, czy chociażby filtr powietrza niczym nie różniły się od oryginału. Tak przygotowanymi samochodami ze 170-konnymi jednostkami wysokoprężnymi sprzężonymi z manualnymi skrzyniami biegów i napędem na obie osie, wyruszyliśmy w podróż ze stolicy Namibii, Widhoek.

* TU ZNAJDZIESZ PEŁNĄ RELACJĘ Z WYPRAWY * Czeskie crossovery dzielnie znosiły wszelkie nierówności i potworne ilości kurzu. Poza pękniętymi przednimi szybami w dwóch autach, żadnemu z siedmiu egzemplarzy nic złego się nie przytrafiło. Kilkusetkilometrowe dzienne przebiegi nie męczyły, natomiast auta zapewniały godziwe warunki podróży. Zaskakująca okazała się monotonna jazda po sporych rozmiarów ubytkach w luźnej nawierzchni. Zawieszenie nie protestowało i nie ograniczało wygody nawet podczas większych prędkości (zdarzało się, że samochody podróżowały po drobnych kamieniach z prędkością, dochodzącą do 160 km/h). W bardziej wymagające tereny się nie zapuszczaliśmy, gdyż żaden z przedstawicieli tego segmentu nie podołałby wyzwaniu. Niemniej jednak powinniśmy pogratulować Yeti wytrzymałości i stwierdzić, że auto zdało na piątkę egzamin z wyprawy po bezdrożach Namibii.

mw/

d49hebu

Podziel się opinią

Share

d49hebu

d49hebu