Trwa ładowanie...
d3vcatf

Skoda VisionE zapowiada Kodiaqa Coupe

Skoda właśnie przedstawiła pierwszą zapowiedź swojego nowego modelu koncepcyjnego nazwanego VisionE. Po kształcie nadwozia można wnioskować, że będzie on prezentował stylistykę Kodiaqa Coupe, który ma niedługo dołączyć do oferty czeskiej marki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda VisionE zapowiada Kodiaqa Coupe
(Materiały prasowe)
d3vcatf

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Skoda chce mieć docelowo nawet pięć SUV-ów w ofercie. Jednym z nich ma być Kodiaq Coupe. Model o tyle nietypowy, że czeska marka nie kojarzy się ze sportowymi autami. Jednak w przypadku SUV-a sytuacja wygląda inaczej. Kupujący takie modele oczekują konkretnego stylu, a nie prawdziwie sportowej charakterystyki.

Właśnie przedstawiono obrazek pokazujący kształt nadwozia koncepcyjnego modelu VisionE, który zapowiada Kodiaqa Coupe. Podobnie jak wcześniej VisionD poprzedził Rapida, VisionC Superba, a VisonS Kodiaqa, tak teraz można się spodziewać, że nowy model pokazowy w znacznym stopniu będzie przypominał SUV-a, który w wersji produkcyjnej najpewniej zadebiutuje w 2019 roku.

Skoda VisionE zadebiutuje podczas kwietniowych targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż rozszerzenie oferty SUV-ów ma czeskiej marce pomóc w ekspansji na chiński rynek, gdzie samochody tego typu są wyjątkowo popularne.

Litera „E” w nazwie koncepcyjnej Skody sugeruje również, że model ten może posiadać napęd elektryczny. Byłoby to kolejne potwierdzenie faktu, że czeska marka chce już za kilka lat mieć w ofercie samochody tego typu.

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów