Trwa ładowanie...

Skoda RS 2000: rajdowy roadster

Share
Skoda RS 2000: rajdowy roadsterŹródło: zdjęcie producenta
d38ja20

Impreza GTI-Treffen w Worthersee co roku przyciąga fanów tuningowanych samochodów z grupy VW. W tym roku odbędzie się ona już po raz 30. Na tę okazję Skoda przygotowała nietypową Fabię bez dachu opartą na wersji rajdowej.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Fabia RS 2000 to koncept stworzony specjalnie na imprezę w Worthersee. Ten czteroosobowy roadster powstał na bazie samochodu rajdowego, przez co posiada charakterystyczną maskę oraz szerokie błotniki. Nietypowy kształt szyb ma zapewnić dopływ świeżego powietrza. Na spotkanie nad austriackim jeziorem Skoda przywiozła też rajdową Fabię Super 2000 (na której bazuje koncepcyjny roadster) oraz wersje RS i Monte Carlo.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

- Zlot GTI-Treffen przez fanów mocnych silników i sportowej stylizacji słusznie jest nazywany mekką stuningowanych samochodów - powiedział prezes Skody, Winfried Vahland. - Każdy, kto choć raz tutaj przyjedzie, powraca w następnych latach. Jubileuszowy rok 2011 to wspaniała okazja do tego, by zaprezentować nasze sportowe samochody i upewnić się, że każdy wie, że Skoda w tym zakresie ma wiele do zaoferowania.

30 rocznica GTI-Treffen wiąże się z jeszcze większym zainteresowaniem ze strony grupy Volkswagena. Podczas tej imprezy odbędzie się specjalna prezentacja Golfa GTI Edition 35. Także Audi przygotowało niesamowite 500-konne A1 Clubsport Quattro.

d38ja20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ja20
d38ja20
Więcej tematów