Trwa ładowanie...
d2q5c54

Segway będzie miał konkurenta?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tokio rozpoczną się testy zrobotyzowanej, elektrycznej hulajnogi o nazwie Winglet. Podobnie jak w przypadku Segway`a sterowanie odbywa się poprzez przechylanie tułowia kierowcy.
W Tokio rozpoczną się testy zrobotyzowanej, elektrycznej hulajnogi o nazwie Winglet. Podobnie jak w przypadku Segway`a sterowanie odbywa się poprzez przechylanie tułowia kierowcy. (mat. prasowy)
d2q5c54

W Tokio rozpoczną się testy zrobotyzowanej, elektrycznej hulajnogi o nazwie Winglet. Podobnie jak w przypadku Segwaya, sterowanie odbywa się poprzez przechylanie tułowia kierowcy.

Winglet waży 20 kg i może rozpędzić się do 6 km/h. Uczestnicy testów muszą przejść krótkie szkolenie z użycia pojazdu, zasad ruchu po chodniku i etykiety, aby otrzymać certyfikat. Do tej pory uzyskało je 600 osób. Przedstawiciele producenta Wingleta - Toyoty - planują jego wprowadzenie do komercyjnego użytku w przyszłości.

To kolejny projekt japońskiego koncernu mający usprawnić transport w mieście. Od 2015 roku w Tokio prowadzone są testy trójkołowego pojazdu elektrycznego i-Road, który został dołączony do miejskiego systemu wynajmu samochodów i mikropojazdów na minuty (car-sharing). W Europie podobny program jest realizowany we francuskim Grenoble.

d2q5c54

Równolegle trwają prace nad robotami wspomagającymi osoby starsze i chore w codziennych czynnościach domowych - Human Support Robot.

Źródło: Toyota

ll

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54