Trwa ładowanie...

Schwarzenegger w Mitsubishi i-MiEV

Share
Schwarzenegger w Mitsubishi i-MiEV
Źródło: zdjęcie producenta
daidk2e

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc., (MMNA) poinformowała o wypożyczeniu rządowi stanowemu Kalifornii dwóch samochodów i-MiEV, pojazdów nowej generacji o zerowej emisji spalin, celem oceny ich własności podczas eksploatacji we flocie pojazdów testowych.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Decyzja o wypożyczeniu samochodów zapadła po wyrażeniu zainteresowania włączeniem takich pojazdów w skład stanowej floty, zarówno przez biuro gubernatora, jak i stanowy departament usług.

daidk2e

W trakcie przygotowanego dla mediów spotkania, specjaliści z Mitsubishi Motors zapoznali gubernatora Schwarzeneggera z samochodem Mitsubishi i-MiEV. Gubernator zajął miejsce za kierownicą, a następnie rozmawiał z dziennikarzami o samochodach z napędem elektrycznym - technologię niezbędną do sprostania stojących przed Kalifornią wyzwaniom transportu opartego o odnawialne źródła energii.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Członkowie kluczowych komisji kalifornijskiej legislatury pragną zdobyć doświadczenia w dziedzinie samochodów z napędem elektrycznym, by lepiej zrozumieć i móc rozwiązywać problemy napotykane przy tworzeniu infrastruktury dla takich pojazdów. Prawodawcy i urzędnicy będą mogli szczegółowo testować wypożyczone samochody, doświadczając przy tym niuansów jazdy samochodami elektrycznymi i poznając specyfikę ładowania ich akumulatorów.

Mitsubishi i-MiEV wszedł do sprzedaży w Japonii w lipcu 2009 roku. Jest to bardzo efektywny energetycznie samochód napędzany silnikiem elektrycznym, zasilanym z akumulatorów. Mimo małych rozmiarów wygospodarowano w jego wnętrzu miejsce dla czterech osób, a ładowanie akumulatorów odbywa się z wykorzystaniem standardowego domowego gniazdka elektrycznego. Stan Kalifornia otrzyma do testów samochody Mitsubishi i-MiEV w wersji sprzedawanej w Japonii, z kierownicą po prawej stronie. Samochód ten w wersji przeznaczonej na rynek USA zostanie przedstawiony w roku 2011.

Źródło: Moto Target

daidk2e

Podziel się opinią

Share
daidk2e
daidk2e
Więcej tematów