Trwa ładowanie...
d2foccy

Samolot Hondy z certyfikatem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Hondy z certyfikatem
(zdjęcie producenta)
d2foccy

Odrzutowiec HondaJet otrzymał certyfikat typu Federalnej Administracji Lotnictwa FAA. Jest to duży krok ku uruchomieniu sprzedaży tego samolotu.

Przyznanie certyfikatu oznacza, że samolot jest zdatny do lotu i spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska. W fabryce w Greensboro na linii montażu końcowego czeka 25 egzemplarzy. Liczba zatrudnionych w Honda Aircraft zwiększyła się do blisko 1 700 osób, co ma na celu odpowiednie przygotowanie się firmy do rozpoczęcia pod koniec roku dostaw odrzutowca oraz wdrożenia programów szkolenia pilotów i obsługi posprzedażowej.

Samolot charakteryzuje się wieloma ciekawymi rozwiązaniami - silniki umieszczono nad skrzydłami, zaś struktura kadłuba jest w pełni kompozytowa. Zarówno skrzydła, jak i kadłub posiadają naturalny przepływ laminarny. Odrzutowiec osiąga prędkość ok. 777 km/h, co jest najlepszym wynikiem w klasie.

d2foccy

HondaJet to pierwszy samolot zbudowany przez tę markę. Objęto go szeregiem testów - zarówno naziemnych, jak i w powietrzu (ponad 3 000 godzin lotów).

ll

d2foccy

Podziel się opinią

Share

d2foccy

d2foccy