Trwa ładowanie...
ycipk-3aqtrv

Samolot Hondy z certyfikatem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Hondy z certyfikatem
(zdjęcie producenta)
ycipk-3aqtrv

Odrzutowiec HondaJet otrzymał certyfikat typu Federalnej Administracji Lotnictwa FAA. Jest to duży krok ku uruchomieniu sprzedaży tego samolotu.

Przyznanie certyfikatu oznacza, że samolot jest zdatny do lotu i spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska. W fabryce w Greensboro na linii montażu końcowego czeka 25 egzemplarzy. Liczba zatrudnionych w Honda Aircraft zwiększyła się do blisko 1 700 osób, co ma na celu odpowiednie przygotowanie się firmy do rozpoczęcia pod koniec roku dostaw odrzutowca oraz wdrożenia programów szkolenia pilotów i obsługi posprzedażowej.

Samolot charakteryzuje się wieloma ciekawymi rozwiązaniami - silniki umieszczono nad skrzydłami, zaś struktura kadłuba jest w pełni kompozytowa. Zarówno skrzydła, jak i kadłub posiadają naturalny przepływ laminarny. Odrzutowiec osiąga prędkość ok. 777 km/h, co jest najlepszym wynikiem w klasie.

ycipk-3aqtrv

HondaJet to pierwszy samolot zbudowany przez tę markę. Objęto go szeregiem testów - zarówno naziemnych, jak i w powietrzu (ponad 3 000 godzin lotów).

ll

ycipk-3aqtrv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3aqtrv

ycipk-3aqtrv
ycipk-3aqtrv