Trwa ładowanie...

Samolot Hondy z certyfikatem

Samolot Hondy z certyfikatemŹródło: zdjęcie producenta
dwdjz1f
dwdjz1f

Odrzutowiec HondaJet otrzymał certyfikat typu Federalnej Administracji Lotnictwa FAA. Jest to duży krok ku uruchomieniu sprzedaży tego samolotu.

Przyznanie certyfikatu oznacza, że samolot jest zdatny do lotu i spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska. W fabryce w Greensboro na linii montażu końcowego czeka 25 egzemplarzy. Liczba zatrudnionych w Honda Aircraft zwiększyła się do blisko 1 700 osób, co ma na celu odpowiednie przygotowanie się firmy do rozpoczęcia pod koniec roku dostaw odrzutowca oraz wdrożenia programów szkolenia pilotów i obsługi posprzedażowej.

Samolot charakteryzuje się wieloma ciekawymi rozwiązaniami - silniki umieszczono nad skrzydłami, zaś struktura kadłuba jest w pełni kompozytowa. Zarówno skrzydła, jak i kadłub posiadają naturalny przepływ laminarny. Odrzutowiec osiąga prędkość ok. 777 km/h, co jest najlepszym wynikiem w klasie.

HondaJet to pierwszy samolot zbudowany przez tę markę. Objęto go szeregiem testów - zarówno naziemnych, jak i w powietrzu (ponad 3 000 godzin lotów).

ll

dwdjz1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwdjz1f
Więcej tematów