Trwa ładowanie...

Samodzielna naprawa auta? Tak, ale nie bierzmy się za wszystko

d2ey64t
d2ey64t

Wiele osób próbuje ulepszyć bądź naprawić swój samochód samodzielnie, starając się oszczędzić wydatki na mechanika. Jednak wraz z rozwojem technologii oraz elektroniki, staje się to coraz bardziej skomplikowane i w rezultacie często kończy się kosztownym uszkodzeniem auta.

- Wiele programów i urządzeń, które próbują się łączyć z naszym samochodem, to rzeczy nielegalne i jest w nich dużo błędów. Znam przypadki wykasowania sterownika lub uszkodzenia sterownika przez podanie napięcia na niewłaściwy pin, więc to odradzam – mówi Adam Klimek, prowadzący program ,,Samochód marzeń - kup i zrób’’.

Istnieje jednak dużo innych czynności, które spokojnie możemy zrobić sami, nie ryzykując uszkodzenia samochodu, jak np. wymiana filtrów powietrza, filtrów kabiny czy wymiana oleju silnikowego.

- Nowe samochody lubią olej, proponuję wymieniać go częściej niż wynika to z instrukcji obsługi, szczególnie w sytuacji, gdy dużo jeździmy po mieście. To służy naszemu samochodowi – dodaje Adam Klimek.

Jeśli chodzi o poważniejsze naprawy, dobrze jest mieć zaufanego fachowca, któremu powinniśmy zgłaszać każdą zaobserwowaną usterkę, nawet gdy wydaje nam się drobiazgiem.

d2ey64t

- Jeżeli przeoczymy małe symptomy, to potem się okazuje, że mamy duże problemy, w tym finansowe – podkreśla Klimek.

Newsrm.tv/oprac. BC

d2ey64t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ey64t
Więcej tematów