Trwa ładowanie...
d1dpkvw
Samodzielna naprawa auta? Tak, ale nie bierzmy się za wszystko

Samodzielna naprawa auta? Tak, ale nie bierzmy się za wszystko

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dpkvw

Wiele osób próbuje ulepszyć bądź naprawić swój samochód samodzielnie, starając się oszczędzić wydatki na mechanika. Jednak wraz z rozwojem technologii oraz elektroniki, staje się to coraz bardziej skomplikowane i w rezultacie często kończy się kosztownym uszkodzeniem auta.

- Wiele programów i urządzeń, które próbują się łączyć z naszym samochodem, to rzeczy nielegalne i jest w nich dużo błędów. Znam przypadki wykasowania sterownika lub uszkodzenia sterownika przez podanie napięcia na niewłaściwy pin, więc to odradzam – mówi Adam Klimek, prowadzący program ,,Samochód marzeń - kup i zrób’’.

d1dpkvw

Istnieje jednak dużo innych czynności, które spokojnie możemy zrobić sami, nie ryzykując uszkodzenia samochodu, jak np. wymiana filtrów powietrza, filtrów kabiny czy wymiana oleju silnikowego.

- Nowe samochody lubią olej, proponuję wymieniać go częściej niż wynika to z instrukcji obsługi, szczególnie w sytuacji, gdy dużo jeździmy po mieście. To służy naszemu samochodowi – dodaje Adam Klimek.

Jeśli chodzi o poważniejsze naprawy, dobrze jest mieć zaufanego fachowca, któremu powinniśmy zgłaszać każdą zaobserwowaną usterkę, nawet gdy wydaje nam się drobiazgiem.

- Jeżeli przeoczymy małe symptomy, to potem się okazuje, że mamy duże problemy, w tym finansowe – podkreśla Klimek.

d1dpkvw

Serwisowe ABC, co warto umieć zrobić samemu?

Newsrm.tv/oprac. BC

Przygotuj klimatyzację na lato! >>

d1dpkvw

Podziel się opinią

Share

d1dpkvw

d1dpkvw