Trwa ładowanie...
ycipk-4kfigm
Samodzielna naprawa auta? Tak, ale nie bierzmy się za wszystko

Samodzielna naprawa auta? Tak, ale nie bierzmy się za wszystko

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4kfigm

Wiele osób próbuje ulepszyć bądź naprawić swój samochód samodzielnie, starając się oszczędzić wydatki na mechanika. Jednak wraz z rozwojem technologii oraz elektroniki, staje się to coraz bardziej skomplikowane i w rezultacie często kończy się kosztownym uszkodzeniem auta.

- Wiele programów i urządzeń, które próbują się łączyć z naszym samochodem, to rzeczy nielegalne i jest w nich dużo błędów. Znam przypadki wykasowania sterownika lub uszkodzenia sterownika przez podanie napięcia na niewłaściwy pin, więc to odradzam – mówi Adam Klimek, prowadzący program ,,Samochód marzeń - kup i zrób’’.

ycipk-4kfigm

Istnieje jednak dużo innych czynności, które spokojnie możemy zrobić sami, nie ryzykując uszkodzenia samochodu, jak np. wymiana filtrów powietrza, filtrów kabiny czy wymiana oleju silnikowego.

- Nowe samochody lubią olej, proponuję wymieniać go częściej niż wynika to z instrukcji obsługi, szczególnie w sytuacji, gdy dużo jeździmy po mieście. To służy naszemu samochodowi – dodaje Adam Klimek.

Jeśli chodzi o poważniejsze naprawy, dobrze jest mieć zaufanego fachowca, któremu powinniśmy zgłaszać każdą zaobserwowaną usterkę, nawet gdy wydaje nam się drobiazgiem.

- Jeżeli przeoczymy małe symptomy, to potem się okazuje, że mamy duże problemy, w tym finansowe – podkreśla Klimek.

ycipk-4kfigm

Serwisowe ABC, co warto umieć zrobić samemu?

Newsrm.tv/oprac. BC

Przygotuj klimatyzację na lato! >>

ycipk-4kfigm
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kfigm

ycipk-4kfigm
ycipk-4kfigm