Trwa ładowanie...
d3jmfxi

Salon Genewa 2017: Bentley Bentayga Mulliner (2017) - premiera

Czy najbardziej luksusowy SUV świata może być jeszcze bardziej luksusowy? Okazuje się, że tak. Oto Bentley Bentayga Mulliner, stanowiący propozycję dla zamożnych i wymagających.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salon Genewa 2017: Bentley Bentayga Mulliner (2017) - premiera
(Materiały prasowe, Fot: Bentley)
d3jmfxi

Bentley Bentayga okazał się prawdziwym hitem. Mimo horrendalnej ceny oscylującej w granicach 1,1 mln złotych, auto sprzedaje się zaskakująco dobrze. Nawet jego twórcy nie spodziewali się aż takiej popularności, co rodzi pewien problem. Jeśli mieszkacie w Monako czy Dubaju, standardowy Bentayga nie sprawi, że będziecie się wyróżniać. Rozwiązaniem jest zaprezentowana właśnie wersja Mulliner - obrzydliwie luksusowa i absolutnie wyjątkowa. Drugiego takiego SUV-a nie ma i jeszcze długo nie będzie. Przynajmniej do czasu, aż konkurencyjny Rolls-Royce oficjalnie zaprezentuje zapowiadany model Cullinan.

Materiały prasowe

Odmiana Mulliner wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Dwukolorowe nadwozie, przeprojektowany zderzak i większe koła to elementy, które zdecydowanie zwracają uwagę i pozwolą wyróżnić się na tle standardowych wersji. Tak naprawdę jednak największą atrakcję Mullinera stanowi wnętrze. Wykończono je najszlachetniejszymi odmianami drewna, skóry, alkantary i aluminium, co tworzy wyjątkową i bardzo wysmakowaną całość. Oczywiście nie brakuje oznaczeń Mullinera, które wyszyto m.in. na oparciach foteli po to, by przypominać wszystkim pasażerom o tym, że nie jadą zwykłym Bentleyem.

Materiały prasowe

Jakby tego było mało, klienci mogą korzystać z kilku opcji konfiguracji użytych materiałów. Do wyboru jest kilkanaście kolorów skór i siedem rodzajów drewna, co pozwala na jeszcze większą indywidualizację. Wisienkę na torcie stanowi zegar Breitling, zamontowany w kokpicie. Wykonano go z litego złota i sam w sobie jest wart prawie tyle, co seryjna odmiana Bentaygi. Pasażerowkie tylnej kanapy mogą podziwiać gustowną kabinę, popijając schłodzonego szampana z kryształowego szkła, także będącego na pokładzie.

Materiały prasowe

Bentayga Mulliner trafi do sprzedaży nie później niż latem tego roku. Oficjalna cena pozostaje nieznana. Wiele zależy bowiem od konfiguracji konkretnego egzemplarza. Biorąc pod uwagę wyposażenie i wykończenie wyjątkowego wydania, dwa miliony złotych wydają się absolutnym minimum, lecz czego się nie robi dla odrobiny indywidualizmu...

d3jmfxi

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

Materiały prasowe

Zobacz nowego SUV-a Volvo: oto druga generacja XC60

d3jmfxi

Podziel się opinią

Share

d3jmfxi

d3jmfxi