Trwa ładowanie...
dl6p82u

Rysuje się przyszłość drogi S6

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rysuje się przyszłość drogi S6
(PAP/Darek Delmanowicz)
dl6p82u

W ciągu 10 miesięcy mają powstać koncepcje programowe czterech odcinków drogi ekspresowej S6 Szczecin - Gdańsk, na podstawie których będą ogłoszone przetargi na zaprojektowanie i wybudowanie tych fragmentów trasy.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mateusz Grzeszczuk, koncepcje opracują dwie wyłonione w przetargu firmy: Trakt z Katowic i Egis Poland z Warszawy. Za opracowania GDDKiA zapłaci łącznie 5,3 mln zł. Dokumenty będą dotyczyć następujących odcinków planowanej S6: Goleniów - Nowogard, Nowogard - Płoty, Modlimowo - Kołobrzeg, Kołobrzeg - Koszalin.

GDDKiA chce sporządzić takie opracowania dla dwóch kolejnych fragmentów przyszłej drogi S6: Sianów - Sławno i Sławno - początek obwodnicy Słupska. Firma, która wygrała przetarg na koncepcję tych odcinków wycofała się z podpisania umowy i GDDKiA musiała ogłosić nowe postępowanie. Oferty będą przyjmowane do 21 maja br.

Trasa S6 ma być dwujezdniową, bezkolizyjną drogą z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Jej przebieg tylko częściowo ma się pokrywać z przebiegiem obecnej drogi krajowej nr 6. Inwestycja jest przygotowywana do realizacji w latach 2014 - 2020.

Szeroki wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów