Trwa ładowanie...
d1y0gh5

Rusza program BMW skierowany do polskich uczniów

Share
Rusza program BMW skierowany do polskich uczniów
Źródło: mat. prasowy
d1y0gh5

BMW oraz Funfacja Ashoka rozpoczynają program "Radość zmiany". Dzięki niemu polscy uczniowie dowiedzą się jak diagnozować problemy społeczne i je rozwiązywać.

Akcja rozpocznie się jesienią br. w sześciu szkołach w całej Polsce. Odwiedzą je innowatorzy społeczni, którzy przeprowadzą warsztaty oraz pomogą uczniom stworzyć prototypy innowacji społecznych. - W dzisiejszych czasach zmiana staje się nową normą. Aby odnaleźć się i mieć wpływ na tę nową rzeczywistość, każdy musi posiadać umiejętności i doświadczenie w dokonywaniu zmian. Największym wyzwaniem są zmiany w nauczaniu naszych dzieci i młodzieży. Są w Polsce szkoły, które dbają, by uczniowie mieli wpływ. Nie tylko na swoje życie, ale także swoją klasę, czy szerzej - na świat wokół siebie. Chcemy je wspierać i zachęcać, by dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z placówkami w okolicy – mówi Agata Stafiej-Bartosik, przedstawicielka Ashoki w Polsce.

Podczas warsztatów uczniowie będą szukać odpowiedzi na pytanie, co warto zmienić w najbliższej okolicy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz spotkają się z innowatorami społecznymi - Tomkiem Kozakiewiczem (Kanthari Institute), Celiną Chełkowską (Blogerka Społeczna), Marią Lipiak (Leżę i Pracuję) oraz Pawłem Klikowiczem (Dawca.pl). Efekty swojej pracy uczniowie przedstawią w Warszawie podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim. Wypracowane rozwiązania zostaną także przekazane – w formie rekomendacji – twórcom rozwiązań odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach.

d1y0gh5

Warsztaty odbędą się w Zespole Szkół No Bell w Konstancinie-Jeziornej, Gimnazjum nr 1 w Gdyni, Zespole Szkół w Radowie Małym, Montessori Mountain School w Przyłękowie, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku.

Źródło: BMW

ll

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów