Trwa ładowanie...
d1yzmxp

Rusza program BMW skierowany do polskich uczniów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza program BMW skierowany do polskich uczniów
(mat. prasowy)
d1yzmxp

BMW oraz Funfacja Ashoka rozpoczynają program "Radość zmiany". Dzięki niemu polscy uczniowie dowiedzą się jak diagnozować problemy społeczne i je rozwiązywać.

Akcja rozpocznie się jesienią br. w sześciu szkołach w całej Polsce. Odwiedzą je innowatorzy społeczni, którzy przeprowadzą warsztaty oraz pomogą uczniom stworzyć prototypy innowacji społecznych. - W dzisiejszych czasach zmiana staje się nową normą. Aby odnaleźć się i mieć wpływ na tę nową rzeczywistość, każdy musi posiadać umiejętności i doświadczenie w dokonywaniu zmian. Największym wyzwaniem są zmiany w nauczaniu naszych dzieci i młodzieży. Są w Polsce szkoły, które dbają, by uczniowie mieli wpływ. Nie tylko na swoje życie, ale także swoją klasę, czy szerzej - na świat wokół siebie. Chcemy je wspierać i zachęcać, by dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z placówkami w okolicy – mówi Agata Stafiej-Bartosik, przedstawicielka Ashoki w Polsce.

Podczas warsztatów uczniowie będą szukać odpowiedzi na pytanie, co warto zmienić w najbliższej okolicy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz spotkają się z innowatorami społecznymi - Tomkiem Kozakiewiczem (Kanthari Institute), Celiną Chełkowską (Blogerka Społeczna), Marią Lipiak (Leżę i Pracuję) oraz Pawłem Klikowiczem (Dawca.pl). Efekty swojej pracy uczniowie przedstawią w Warszawie podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim. Wypracowane rozwiązania zostaną także przekazane – w formie rekomendacji – twórcom rozwiązań odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach.

d1yzmxp

Warsztaty odbędą się w Zespole Szkół No Bell w Konstancinie-Jeziornej, Gimnazjum nr 1 w Gdyni, Zespole Szkół w Radowie Małym, Montessori Mountain School w Przyłękowie, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku.

Źródło: BMW

ll

d1yzmxp

Podziel się opinią

Share

d1yzmxp

d1yzmxp