Trwa ładowanie...
d2b86w3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Rozładowanie kolejek tirów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozładowanie kolejek tirów
d2b86w3
 fot. AP

Rozładowanie kolejek tirów, jakie utworzyły się w ciągu minionego weekendu na przejściach granicznych w Podlaskiem, potrwa do środy - oceniła w poniedziałek Izba Celna w Białymstoku.

Jak poinformował PAP rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Fiłończuk, w Bobrownikach na wyjazd z kraju czeka 270 samochodów, w sąsiedniej Kuźnicy - 80. Nocna zmiana celników na obu przejściach odprawiła po ok. 200 ciężarówek, chcących wjechać na Białoruś.

d2b86w3

W niedzielę około południa na wyjazd z Polski czekało około 220 ciężarówek w kolejce przed Kuźnicą i 340 aut ciężarowych w Bobrownikach.

Celnicy zwracają uwagę, że takie kolejki utrzymują się na tych przejściach w każdy weekend. W ich ocenie, wiąże się to z przepustowością przejść.

Fiłończuk podkreślił, że liczba odpraw dokonywanych na tych przejściach w weekend sięga maksimum możliwości celników. Według niego, kolejki ciężarówek powinny zostać rozładowane do środy. Już od czwartku jednak znów zaczną formować się nowe - co określił jako "ruch falowy" na tych przejściach granicznych. (PAP)

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3