Trwa ładowanie...

Rewolucyjne parkomaty w Toruniu

Share
Rewolucyjne parkomaty w ToruniuŹródło: UM Toruń
djx847l

Kierowcy korzystający z toruńskiej strefy płatnego parkowania mogą już uiszczać opłatę za parking kartą zbliżeniową, a w przyszłości Toruńską Kartą Miejską. Możliwość taką dają im nowe parkomaty, które zaczęły działać w mieście.

Umowę na montaż i obsługę urządzeń toruński ratusz podpisał z firmą City Parking Group SA z Grudziądza. W ramach zawartego na sześć lat porozumienia, kierowcy będą mogli korzystać z 73 nowych parkomatów - wyposażonych w baterie słoneczne i akumulatory.

- Tym, co odróżnia je od działających w Toruniu do końca lipca urządzeń, jest nie tylko funkcjonowanie bez zewnętrznego źródła prądu. Nowe parkomaty dają możliwość płacenia za parking albo za pomocą bilonu, albo zbliżeniową płatniczą kartą. Rozwiązanie takie wprowadzono jedynie w Warszawie, Krakowie i Łodzi - powiedziała Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

W nowych parkomatach kierowcy będą mogli uiszczać również opłatę dodatkową, czyli karę za nieopłacony postój. Do tej pory robili to tylko w toruńskiej kasie MZD, co jak podkreśliła rzeczniczka, stanowiło znaczną niedogodność zwłaszcza dla kierowców spoza miasta. - Dlatego rozwiązanie to na pewno ułatwi dokonywanie opłat karnych zarówno mieszkańcom Torunia, jak i przede wszystkim zmotoryzowanym odwiedzającym miasto. Wystarczy, że kierowca wprowadzi na klawiaturze parkomatu numer wezwania, a następnie ureguluje należność gotówką lub za pomocą karty. Na koniec otrzyma pokwitowanie opłaty - zaznaczyła Kobus-Pęńsko.

Kolejnym, ale dopiero planowanym novum jest przystosowanie parkomatów do uiszczania opłat za pomocą Toruńskiej Karty Miejskiej. Jej wprowadzenie toruński magistrat zapowiada na przyszły rok. Wartość podpisanej z grudziądzką firmą umowy to 5,3 mln zł.

djx847l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djx847l
djx847l
Więcej tematów