Trwa ładowanie...

Renault Talisman: francuski Samsung

Share
Renault Talisman: francuski Samsung
Źródło: zdjęcie producenta
d29vs23

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że marketingowcy decydują się sprzedawać ten sam model z różnym logo na masce w zależności od kraju. Tak robi Renault i na niektórych rynkach francuska marka oferuje modele Dacii i Samsunga. Kolejnym takim samochodem będzie Renault Talisman, czyli Samsung SM7.

Poza Koreą Samsung nie kojarzy się z samochodami, dlatego Renault nie promuje tej marki na świecie. Francuska firma ma lepszy status, dlatego Samsung SM7, który wkrótce zadebiutuje w Chinach, będzie sprzedawany jako Renault Talisman.

Duży sedan powinien trafić w gusta azjatyckich klientów, którzy jak wiemy lubią przestronne samochody. Pod maską znajdzie się jeden z dwóch silników Nissana - jednostka 2,5 l produkująca 190 KM i 243 Nm lub druga o pojemności 3,5 l, która dostarcza 258 KM i 330 Nm.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Również w Polsce można kupić dwie konstrukcje Samsunga z logo Renault. Jest to Koleos (oryginalnie QM5) i Latitude (czyli model oznaczony SM5). O tym, czy Talisman trafi do Europy jeszcze nie wiadomo. Więcej szczegółów poznamy w drugiej połowie kwietnia 2012, gdy samochód zadebiutuje na targach w Pekinie.

sj

d29vs23

Podziel się opinią

Share
d29vs23
d29vs23
Więcej tematów