Trwa ładowanie...
d4hksz3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Renault sprawdzi 15 tys. swoich nowych samochodów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renault sprawdzi 15 tys. swoich nowych samochodów
(PAP/EPA/Yoan Valat)
d4hksz3

Francuski koncern Renault sprawdzi 15 tys. sztuk swych nowo wyprodukowanych samochodów i poprawi filtry w silnikach Diesla przekraczających normy gazów w warunkach wysokich temperatur - ogłosiła minister środowiska Segolene Royal.

Renault "zobowiązał się do sprawdzenia 15 tys. pojazdów i poprawy funkcjonowania systemu filtracyjnego w każdej temperaturze" - poinformowała Royal w radiu RTL.

- Nowe samochody powinny spełniać wszelkie normy - oznajmiła minister. - Sprawa powinna być załatwiona szybko, gdyż wyregulowanie silnika trwa pół dnia.

d4hksz3

Według niezależnej komisji technicznej, która ujawniła przekroczenie przez koncern norm emisji dwutlenku węgla i tlenku azotu, Renault zobowiązał się do wprowadzenia "planu technicznego", by przybliżyć normy homologacji emisji swych samochodów do rzeczywistych warunków pogodowych.

Minister środowiska poleciła przeprowadzenie testów samochodów wielu marek po tym, gdy koncern Volkswagen przyznał się w USA do manipulowania pomiarem emisji spalin.

Royal podkreśliła jednocześnie, że nie ma żadnych podstaw, aby posądzać Renault i inne koncerny o oszustwo i wprowadzenie klientów w błąd pod względem zawartości spalin, czego dopuścił się Volkswagen.

Sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d4hksz3

Podziel się opinią

Share

d4hksz3

d4hksz3